Паралімпіада-2024: Україна здобула першу медаль.

Перша медаль України на Паралімпіаді-2024

Український плавець Антон Коль здобув срібло на Паралімпійських іграх-2024

Український плавець Антон Коль, 34 роки, став переможцем на дистанції 100 м на спині у класі S1.

Український спортсмен пройшов до фіналу, де змагався з сімома спортсменами. Він тримався на третьому місці протягом усієї дистанції, але на останніх 20 метрах випередив італійця Франческо Беттеллі, завоювавши срібну медаль.

Це вже треті Олімпійські ігри для Коля. Він раніше представляв нашу країну на Іграх у Ріо-2016, де посів третє місце на дистанціях 50 м та 100 м на спині. На Паралімпіаді у Токіо він також здобув дві срібні медалі.

Коль став першим українським спортсменом, який здобув медаль на цих Паралімпійських іграх. Загалом, Україну на змаганнях представляють 140 атлетів у 17 видах спорту. Олімпійські ігри триватимуть до 8 вересня, арена подій - Париж.

Варто зазначити, що Білорусь та Росія також беруть участь у цих змаганнях, проте виступають в статусі нейтральних спортсменів.

Олімпійські ігри-2024 мають великий розмах, в них змагається 4400 спортсменів з 169 країн у 22 видах спорту.