PESEL UKR: Польща запровадила нові вимоги до документів для в'їзду дітей-українців.
Українцям пояснили про перетин кордону з неповнолітніми дітьми, які перебувають у Польщі під тимчасовим прихистком (PESEL UKR).
Через війну багато українських сімей були змушені залишити свою країну і знайти тимчасовий притулок в Польщі. Для тих, хто отримав статус тимчасового захисту (PESEL UKR) у Польщі, питання перетину кордону з неповнолітніми дітьми стає особливо актуальним.
Для українців з тимчасовим притулком у Польщі (PESEL UKR), при перетині кордону потрібно мати два документи:
- електронний сертифікат Diia.pl у мобільному додатку mObywaltel
- чинний закордонний паспорт.
Ці документи дають право на перетин кордону Польщі та переміщення у інші країни Шенгенської зони.
Важливо! Паперова довідка про присвоєння номера PESEL UKR, яку отримують в адміністрації Польщі (urzędzie), не підходить для перетину кордону. Цей документ не визнається прикордонниками як підстава для в'їзду.
Також потрібно ураховувати, що програму можуть завантажити повнолітні особи (18+) та діти віком від 13 до 18 років.
Для дітей до 13 років один з батьків або опікуни (той, хто подавав заяву на присвоєння PESEL UKR дитині) повинен завантажити дані дитини у свій профіль Diia.pl.
Детальні інструкції знайдете за посиланням:
Якщо один з батьків або опікуни, у профіль якого були завантажені дані про дитину до 13 років, отримав карту побуту, то електронний сертифікат Diia.pl стає неактивним не тільки для нього, а й для дитини.
У такому випадку, щоб дитина мала законну підставу для в'їзду до Польщі, один з батьків або опікуни має право отримати карту побуту для дитини на підставі возз'єднання сім'ї (згідно зі статтею 42 п.13 Спеціального Закону від 12 березня 2022 р. " Про допомогу " громадянам України у зв'язку із збройним конфліктом на території цієї держави").
Також варто пам'ятати, що громадяни, які подали заяву на карту побуту, але ще не отримали пластиковий документ, можуть у будь-який момент втратити статус UKR. Це означає, що втрачається право на в'їзд до Польщі на підставі Diia.pl.
Це може статися у зв'язку з тим, що скасування тимчасового прихистку (PESEL UKR) відбувається в день ухвалення позитивного рішення (decyzji) про надання дозволу на перебування в Польщі (zezwolenia na pobyt), а не в момент отримання пластикової картки побуту, що підтверджує наявність цього дозволу. Відділи у справах іноземців воєводських управлінь не повідомляють про дату ухвалення рішення.
Отже, якщо неповнолітня дитина перетинає кордон з Польщі до України або з України до Польщі з третіми особами (повнолітніми родичами або знайомими), супроводжуючі особи повинні мати нотаріально засвідчене повноваження/дозвіл на виїзд дитини за кордон від обох батьків або від кожного окремо.
Нагадаємо, у Польщі зростає кількість заяв українців на міжнародний захист.
Читайте також
- За кермо категорично не можна: які вікові обмеження діють для водіїв в Україні
- Статки мільярдерів торік зростали утричі швидше, ніж у 2023 році
- Українців у Німеччині попередили про зміни на ринку праці: чекають важкі часи
- ПФУ розкрив суми січневих надбавок до пенсії: кому підвищать виплати
- "Нова пошта" звернулася до клієнтів через заборонені посилки за кордон: важливі правила
- Від 28 до 40 гривень: як змінилися ціни на картоплю в мережах Auchan та Megamarket