Jak nocą atakowali okupanci Ukrainę: Siły powietrzne podały szczegóły.
Rosyjskie wojska ponownie zaatakowały Ukrainę nocą. O tym poinformował dowódca Sił Powietrznych Mykoła Oleszczuk.
W nocy z 15 na 16 sierpnia 2024 roku rosyjscy okupanci przeprowadzili atak trzema rakietami balistycznymi „Iskander-M”, trzema uderzeniowymi bezzałogowcami typu „Shahed” i dwoma bezzałogowcami nieznanego typu z obwodu kurskiego.
Obrona zniszczyła wszystkie wrogie bezzałogowce w obwodach: połtawskim, żytomierskim, kirowohradzkim, odeskim i mikołajowskim.
Warto przypomnieć, że w Kijowie i kilku obwodach ogłoszono alarm z powodu zagrożenia ze strony bezzałogowców. Stan na 0:51 w stolicy został już odwołany.
Nocą podczas alarmu lotniczego w stolicy słychać było eksplozje. W Kijowie działały siły obrony powietrznej.
Jak później informowała Kijowska Miejska Administracja Wojskowa, atak okupantów zakończył się bez zniszczeń i ofiar.
W międzyczasie Rosjanie kontynuują taktyczne okrążenie ukraińskich wojsk w kierunku Pokrowskim. Przeciwnik posunął się do przodu i prawdopodobnie zdobył Żelane i Orłówkę.
Czytaj także
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego

