Niektórym Ukraińcom przeliczą taryfę na energię elektryczną.
Rząd Ukrainy wprowadził zmiany w systemie taryfikacji ogrzewania elektrycznego dla ludności. Teraz konsumenci, którzy korzystają z instalacji ogrzewania elektrycznego, będą płacili pełną taryfę tylko za energię elektryczną, którą konsumują powyżej 2 tysięcy kilowatogodzin. Na pozostałą część zużytej energii elektrycznej będzie obowiązywała preferencyjna taryfa w wysokości 2,64 hrywni.
'Aby to naprawić, przyjęto rozporządzenie w sprawie różnicowania preferencyjnej taryfy za pomocą mechanizmu PSO', – poinformował premier Denys Szmyhal. Według jego słów, decyzja ta jest częścią kompleksowego wsparcia dla Ukraińców, które będzie obowiązywało w okresie zimowym i po jego zakończeniu.
Warto zauważyć, że w trakcie sezonu grzewczego państwo utrzymuje ogólną taryfę na energię elektryczną dla ludności na poziomie 4,32 hrywni za kilowatogodzinę.
Wcześniej preferencyjna taryfa w wysokości 2,64 hrywni dotyczyła tylko konsumentów, którzy zużywali do 2 tysięcy kilowatogodzin energii elektrycznej miesięcznie.
Wcześniej Szmyhal zapowiedział uruchomienie programu dotacji na wynajem mieszkań dla IDP.
Czytaj także
- Obietnice ukraińskich premierów o wejściu do UE do 2027 roku – dlaczego się nie spełniły?
- UE rozpoczyna pierwszą rundę negocjacji z Kijowem: Co to oznacza dla przystąpienia
- 920 mln euro od UE na zimę dla Ukrainy. Szmyhal ujawnia, ile potrzeba na inne cele
- Deputowani zarabiają więcej. Oto aktualne kwoty ich wynagrodzeń
- Majowe pensje w rządzie: Szmyhal zarobił prawie 129 tysięcy hrywien
- Cztery filary energetycznego bezpieczeństwa Ukrainy według Szmyhala – szczegóły nowego planu

