Przygotowujemy propozycje zmian - Klimenko ogłosił nowe spotkanie.

Przygotowujemy propozycje zmian - Klimenko ogłosił nowe spotkanie
Przygotowujemy propozycje zmian - Klimenko ogłosił nowe spotkanie

Minister spraw wewnętrznych Ihor Klimenko przygotowuje się do spotkania z organami ścigania, które odbędzie się w przyszłym tygodniu w biurze Prokuratora Generalnego. Powiedział o tym podczas rozmowy z dziennikarzami w środę, 23 lipca.

To spotkanie będzie kontynuacją niedawnego zgromadzenia organów ścigania u Prezydenta Ukrainy. 'Prezydent chciał usłyszeć każdego z nas. Zgromadził nas nie tylko tak - były liczne plotki i publiczne oskarżenia, niezadowolenie, nieporozumienia. Oceniliśmy sytuację, jaka się uformowała. Prezydent próbował to wyjaśnić, a przede wszystkim - nas zjednoczyć', - relacjonował minister.

Klimenko podkreślił również, że organy ścigania mają dwa tygodnie na przygotowanie propozycji dotyczących zmian w prawodawstwie w celu zwiększenia efektywności pracy. Następne spotkanie odbędzie się już w biurze Prokuratora Generalnego, po czym uczestnicy wrócą do Prezydenta ze swoimi osiągnięciami.

Przygotowujemy nasze propozycje. Spotkamy się w przyszłym tygodniu w tym samym składzie już w biurze Prokuratora Generalnego. A potem - znowu do Prezydenta z osiągnięciami', - podsumował Klimenko.

W ten sposób władze Ukrainy kontynuują aktywny dialog z organami ścigania w celu uzgodnienia dalszych kroków w reformowaniu systemu prawa oraz zapewnienia współpracy między różnymi strukturami siłowymi.


Czytaj także

Reklama