Rząd inicjuje przesunięcie mobilizacji - kto je otrzyma.

Rząd inicjuje przesunięcie mobilizacji - kto je otrzyma
Rząd inicjuje przesunięcie mobilizacji - kto je otrzyma

Rząd Ukrainy składa do Rady Najwyższej projekt ustawy o przesunięciu dla wojskowych, którzy służą w programie Kontrakt 18-24.

Przesunięcie mobilizacji dla wojskowych w ramach Kontraktu 18-24

Minister obrony Ukrainy Ołeh Szmyhal poinformował o tym na Telegramie.

Zgodnie z wyjaśnieniem Szmyhala, projekt ustawy przewiduje przesunięcie mobilizacji dla wojskowych, którzy wstąpili do armii na kontrakt na 18-24 lata, na jeden rok po osiągnięciu przez nich 25. roku życia.

'W ten sposób wszyscy, którzy dobrowolnie dołączyli do armii na kontrakt, będą mieli prawo do przesunięcia o 12 miesięcy po osiągnięciu 25. roku życia',

- podkreślił minister.

Wcześniej pisaliśmy o możliwości uzyskania przesunięcia w sierpniu oraz o tym, że tysiące żołnierzy mogą stracić to prawo już w tym miesiącu. Jeśli chodzi o dalsze działania w tej sprawie, więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem.

Państwo wprowadza nową zasadę, która daje wojskowym służącym w programie Kontrakt 18-24 możliwość uzyskania przesunięcia mobilizacji o 12 miesięcy po osiągnięciu 25. roku życia. Przyczyni się to do wzmocnienia służby kontraktowej i dobrowolnego wstąpienia do armii.

Czytaj także

Reklama