Kliczko znowu poszedł na urlop w czasie wojny: reakcja ekspertów i mieszkańców Kijowa.

Kliczko znowu poszedł na urlop w czasie wojny: reakcja ekspertów i mieszkańców Kijowa
Kliczko znowu poszedł na urlop w czasie wojny: reakcja ekspertów i mieszkańców Kijowa

Prezydent Kijowa Witalij Kliczko znowu wziął pięciodniowy urlop w najgorszym możliwym momencie. Ekspert w dziedzinie zarządzania państwowego wyraził swoje oburzenie tą sytuacją, podkreślając, że stolica ma wiele problemów, które wymagają uwagi burmistrza.

W na żywo ekspert oburzył się, że burmistrz w trakcie pełnoskalowej inwazji i regularnych ataków wroga na stolicę postanowił udać się na urlop.
'To już czwarty urlop jego (Kliczki — red.) w czasie wojny. Pewnie nie ma co robić w Kijowie. Cóż, niech jedzie popatrzeć: wciąż okna w budynkach, które zostały trafione, nie są oszklenione. Chociaż mógłby pojechać i zobaczyć, wtedy bym poszedł na urlop', — wyraził się Gleba.

Mieszkańcy Kijowa również są oburzeni tą decyzją burmistrza. Ankiety pokazują, że większość uważa, iż urlop Kliczki w tym czasie jest niestosowny.

Co więcej, warto zauważyć, że urlop Kliczki zbiegł się z ujawnieniem skandali korupcyjnych w Kijowskiej Administracji Miejskiej. Kilku urzędnikom ogłoszono podejrzenia o malwersacje pieniędzy przeznaczonych na remont miasta.

Wszystko to tworzy niesprzyjającą atmosferę dla zarządzania miejskiego w tak ważnym czasie, gdy Kijów potrzebuje maksymalnej uwagi i koordynacji wysiłków władzy miejskiej w celu ochrony mieszkańców i infrastruktury.


Czytaj także

Reklama