Kreml zaczął zmuszać Rosjan do korzystania z krajowego komunikatora.

Kreml zaczął zmuszać Rosjan do korzystania z krajowego komunikatora
Kreml zaczął zmuszać Rosjan do korzystania z krajowego komunikatora

W Rosji wprowadzany jest 'krajowy komunikator' o nazwie MAX. Proces ten rozpoczął się w Petersburgu, gdzie organy państwowe i samorządowe przechodzą na nową platformę na polecenie władz.

Jednym z priorytetów rozpowszechnienia MAX w Rosji jest rezygnacja z zachodnich zasobów na polecenie dyktatora Władimira Putina. To było konieczne posunięcie po 50-dniowym ultimatum prezydenta USA Donalda Trumpa. Rosyjskie władze planują zakazać używania na swoim terytorium światowych komunikatorów WhatsApp i Telegram, a także zablokowały popularny komunikator Signal.

Wprowadzenie 'krajowego komunikatora' w Rosji jest reakcją na geopolityczny nacisk i próbą odseparowania się od zachodnich technologii. Władze zakazują używania zagranicznych platform, wspierając własny produkt.


Czytaj także

Reklama