Miasto bez głowy. Przewodniczący OA wyjaśnił, jak Żytomierz będzie funkcjonować bez burmistrza.
Sytuacja w Żytomierzu nadal jest kontrolowana nawet po tym, jak były burmistrz Serhij Suhomlin wcześniej złożył mandat - powiedział przewodniczący OA w Żytomierzu Witalij Bunećko w wywiadzie dla Glavkomu. Zauważył, że Suhomlin początkowo planował pójść służyć w Siłach Zbrojnych Ukrainy, ale następnie otrzymał propozycję objęcia kierownictwa Agencji Restrukturyzacji. Bunećko wyraził pewność, że sytuację w mieście będzie nadal dobrze kontrolować pani Halina Szimanska, która obecnie zarządza miastem.
Bunećko również zauważył, że w Żytomierzu istnieje stabilna współpraca między radą miejską a obwodową, a polityczne flagi pozostają w biurze na czas konfliktu.
Warto przypomnieć, że podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Żytomierzu radni zagłosowali za wcześniejszym zakończeniem kadencji burmistrza Serhija Suhomlina, a obowiązki te tymczasowo pełni Halina Szimanska.
Siergiej Suhomlin został wybrany burmistrzem Żytomierza w 2015 roku, a w 2020 roku został ponownie wybrany na drugą kadencję. W Zaporożu również wybrano nowego p.o. burmistrza - Regine Harchenko.
Czytaj także
- Walka z propagandą i Panteon Bohaterów – oto priorytety Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej
- Prawie 9,5 tysiąca Ukraińców odzyskało wolność: aż 96% ofiar przemocy w niewoli
- Jak odzyskać utraconą emeryturę w sądzie? Przymuszenie pracodawcy do opłacenia składek ZUS
- Nowe zasady wypłat od lipca 2026: studenci do 23. roku życia z prawem do świadczeń
- Zmiana adresu zamieszkania: jak poprawnie zawiadomić WKU i uniknąć kar finansowych
- 28 czerwca – Dzień Konstytucji Ukrainy: geneza i obchody

