Morscy piechurzy zdjęli rosyjski trójkolor w jednej z wsi na Kurszczynie.
Ukraińscy żołnierze podczas wykonywania zadań bojowych w obwodzie kurskim zdjęli flagę Federacji Rosyjskiej. Informację tę rozpowszechnił 501 Oddzielny Batalion Piechoty Morskiej.
Na filmie widać, jak żołnierz wchodzi na słupek i szybko zdejmuje trójkolor FR. Wydarzenie miało miejsce we wsi Apanasowka w obwodzie kurskim.
Piechota Morska Ukrainy razem z innymi jednostkami Sił Obronnych na czele wykonują zadaną bojowe w obwodzie kurskim FR.Wojownicy 501 Oddzielnego Batalionu Piechoty Morskiej zrzucają trójkolorową szmatkę we wsi Apanasowka. pic.twitter.com/TGDX1cIlnk
"Piechota Morska Ukrainy razem z innymi jednostkami Sił Obronnych na czele wykonują zadanę bojowe w obwodzie kurskim FR. Wojownicy 501 Oddzielnego Batalionu Piechoty Morskiej zrzucają trójkolorową szmatkę we wsi Apanasowka", - poinformował batalion.
Czytaj także
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego
- Upał do 30°C i piąty stopień zagrożenia pożarowego w obwodzie charkowskim: prognoza na 23–27 czerwca
- 22 ofiary śmiertelne nad wodą w obwodzie kijowskim od początku roku – apel służb ratunkowych
- Atak dronów na Zaporoże: dwie ofiary śmiertelne, dziewięciu rannych, w tym dziecko

