Ukraińców w Polsce aresztowano za wandalizm: co wiadomo o sprawie.
Ukraińcy, którzy zostali zatrzymani we Wrocławiu pod zarzutem wandalizmu, zostali objęci środkiem zapobiegawczym. Zostali aresztowani na trzy miesiące. O tym poinformowała służba prasowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy 15 sierpnia.
MSZ Ukrainy przejął kontrolę nad sprawą
'Z wstępnych informacji Konsulatu Generalnego Ukrainy we Wrocławiu, podejrzani o wandalizm zostali aresztowani na trzy miesiące', - poinformowało ministerstwo. Zaznaczono, że pracownik konsulatu pozostaje w kontakcie z miejscowymi organami ścigania.
MSZ wysłało odpowiednie zapytanie w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Sprawa jest pod kontrolą instytucji.
Przypomnijmy, że w Polsce organy ścigania zatrzymały 17-letniego obywatela Ukrainy pod zarzutem aktu wandalizmu. Z danych śledztwa wynika, że zostawił graffiti na pomniku ofiar tragedii wołyńskiej.
Zatrzymanie Ukraińców w Polsce pod zarzutem wandalizmu stało się powodem ich aresztowania na trzy miesiące. Działania organów ścigania i reakcja MSZ Ukrainy na wydarzenia świadczą o powadze sytuacji i chęci obiektywnego zbadania tej sprawy.
Czytaj także
- Putin traci zaufanie? Były szef administracji prezydenta usunięty z Rady Bezpieczeństwa Rosji
- Sekretarz generalny NATO chwali uderzenia Kijowa w rosyjskie rafinerie
- Były szef MON zwraca odznaczenie od Zełenskiego – symboliczny gest wobec ofiar
- Kijów nie przewiduje ataku ze strony Mińska. Szef MSZ Ukrainy tłumaczy, dlaczego Białoruś nie przystąpi do konfliktu zbrojnego
- Dlaczego wojna w Ukrainie utknęła w martwym punkcie? Od sukcesów do impasu
- Ciosy w rafinerie i zaostrzone sankcje: Ekspert wskazuje moment przełomowy dla Moskwy

