Atak na Sumszczyznę - Zełenski poinformował o skutkach.

Atak na Sumszczyznę - Zełenski poinformował o skutkach
Atak na Sumszczyznę - Zełenski poinformował o skutkach

Rosyjskie drony uderzyły w infrastrukturę energetyczną w obwodzie sumskim

Rosyjscy okupanci przeprowadzili atak używając dronów na obwód sumski. Trwają prace nad odbudową uszkodzonych sieci. Agresorzy uderzyli w obiekty infrastruktury energetycznej. O tym poinformował ukraiński prezydent

Wołodymyr Zełenski
na Telegramie 23 lipca.

'Wyrażam wdzięczność wszystkim naszym zespołom roboczym, każdemu specjaliście od energetyki, który przywraca normalne warunki dla dostaw energii', podkreślił Zełenski. W wyniku rakietowych uderzeń rosyjskich dronów ponad 220 tysięcy odbiorców w obwodzie sumskim pozostało bez prądu. Głowa państwa zaznaczył, że wśród nich są setki tysięcy ukraińskich rodzin. Na chwilę obecną praktycznie w pełni przywrócono dostawy energii elektrycznej w obwodzie. Zełenski zadeklarował, że codziennie otrzymuje raporty od ministra spraw wewnętrznych i ministra energetyki dotyczące procesu odbudowy. Jego zdaniem, wszystkie niezbędne zasoby są zagwarantowane.

'Ukraińcy zawsze odbudowują zniszczone. Nasi przedstawiciele na negocjacjach w Turcji dzisiaj będą domagać się natychmiastowego i całkowitego zaprzestania ognia, szczególnie w przypadku takich ataków na infrastrukturę cywilną', dodał Zełenski. Przypomnijmy, w nocy 23 lipca rosyjscy okupanci zaatakowali Sumszczyznę, w wyniku czego część regionu straciła zasilanie elektryczne. A w nocy 20 lipca agresorzy uderzyli w budynki mieszkalne w obwodzie sumskim, w wyniku czego zginęła jedna osoba.

Atakując system energetyczny w obwodzie sumskim, rosyjscy okupanci stworzyli ogromne trudności dla setek tysięcy Ukraińców. Prezydent Zełenski podkreślił wysiłki zespołów roboczych oraz specjalistów energetycznych w odbudowie dostaw energii oraz podkreślił istotę natychmiastowego zaprzestania agresji, która stwarza zagrożenie dla ludności cywilnej.

Czytaj także

Reklama