Obrońcy wzmocnili ostrzały w kierunku Kramatorska.
Rosyjskie siły zaczęły bardziej intensywnie ostrzeliwać kierunek Kramatorska, co spowodowało wzrost wrogich ataków. O tym poinformował rzecznik operacyjnego dowództwa 'Ługańsk' podpułkownik Dmytro Zaporozhets podczas telemaratonu 'Jednakowe wiadomości'.
W kierunku Toretska sytuacja jest najtrudniejsza, ponieważ okupanci próbują przedostać się w kierunku miejscowości Deliwka. Trwają również intensywne działania bojowe w rejonie Jabłunówki, gdzie podczas ostatnich starć zniszczono 35 rosyjskich żołnierzy.
'Obecnie kierunek Kramatorska jest najbardziej aktywny pod względem liczby ostrzałów ze strony wroga. Zwiększyła się liczba ostrzałów także w kierunku Siverska, co doprowadziło do nasilenia wrogich ataków. Dwa dni temu wróg przeprowadził mechanizowany szturm'
Z informacji rzecznika wynika, że sytuacja na froncie pogarsza się, a wrogie działania stają się coraz bardziej intensywne w kierunku Kramatorska. Najeźdźcy nadal próbują przełamać obronę ukraińskich wojsk, pozostawiając zniszczenia i ofiary za sobą.
Ostrzały w kierunku Kramatorska wzrosły, sytuacja się komplikuje, wojsko kontynuuje walkę z wrogiem.
Czytaj także
- Sondażowy sukces Nawrockiego: prezydent Polski wyprzedza Hołownię, a w tle odebranie orderu Zełenskiemu
- Niemiecka minister sprawiedliwości z wizytą w Kijowie: nowy etap współpracy na drodze do UE
- Moldawianie szybciej zostaną obywatelami Ukrainy – nowe zasady
- 160 żołnierzy wróciło z niewoli: kogo uwolniono podczas wymiany jeńców
- Putin traci zaufanie? Były szef administracji prezydenta usunięty z Rady Bezpieczeństwa Rosji
- Sekretarz generalny NATO chwali uderzenia Kijowa w rosyjskie rafinerie

