Okupanci uszkodzili infrastrukturę energetyczną w obwodzie połtawskim.
Nocą z 23 na 24 września obwód połtawski został zaatakowany przez wrogie drony, co spowodowało uszkodzenie infrastruktury energetycznej i 20 miejscowości pozostało bez prądu. O tym poinformował szef Połtawskiej obwodowej administracji wojskowej Rusłan Pronin w swoim kanale telegraficznym.
«W rejonie Myrgorod usłyszeliśmy odgłosy eksplozji. Działała obrona przeciwlotnicza. Odłamki wrogiego drona uszkodziły kilka prywatnych domów», - powiedział głowa regionu.
Według jego danych nikt nie ucierpiał.
Infrastruktura energetyczna w obwodzie połtawskim również została uszkodzona odłamkami, co spowodowało brak prądu w 20 miejscowościach. Wszystkie niezbędne służby zajmują się likwidacją skutków.
Warto przypomnieć, że o 04:47 na Czernihowszczyźnie również słyszano odgłosy eksplozji.
Warto zauważyć, że późnym wieczorem 23 września wrogie siły ponownie zaatakowały Zaporoże, co spowodowało uszkodzenie krytycznej infrastruktury i budynków cywilnych. Wstępne dane wskazują na jedną ofiarę śmiertelną oraz rannych.
Natomiast 22 września okupanci po raz pierwszy zaatakowali lotniczymi bombami Zaporoże. Szef obwodowej administracji wojskowej Iwan Fiodorow podkreślił, że miejscowi mieszkańcy powinni zwiększyć ostrożność podczas alarmów lotniczych – schować się do schronów lub, w razie niemożności, stosować się do zasady dwóch ścian i uważnie śledzić oficjalne źródła informacji.
Czytaj także
- Wstrząsy na Morzu Czarnym: u wybrzeży Krymu odnotowano serię trzęsień ziemi, najsilniejsze o magnitudzie 4,8
- Atak balistyczny na Odesszczyznę: jedna ofiara śmiertelna i trzy osoby ranne
- Prawie 900 uderzeń na Zaporoże i Sumy: są ofiary śmiertelne i ranni w wyniku rosyjskiego ostrzału
- Rosyjski dron uderzył w Zaporoże: nie żyje kobieta, ranny 11-letni chłopiec
- Wprowadzono harmonogramy wyłączeń prądu na Krymie – część miejscowości pozbawiona energii
- Rosyjski ostrzał Zaporoża 21 czerwca: dwie ofiary, w tym starsza kobieta

