Okupanci uruchomili rakietę „Kołczuga” na terenie Chmielnickiego, słychać eksplozje.
Rosyjscy wojskowi dzisiaj rano zaatakowali Chmielnicki za pomocą hipersonicznych rakiet „Kołczuga”. O tym poinformowały Siły Powietrzne SZ Ukrainy.
„Rakieta „Kołczuga” zmierza w kierunku Chmielnickiego” – powiedzieli piloci o godz. 10:01.
W ciągu dwóch minut zgłoszono ponowne uruchomienie rakiety.
Lokalne kanały telegram informują o dwóch eksplozjach, które miały miejsce w Chmielnickim. W szczególności dźwięki eksplozji było słychać w mieście Stary Konstantynów. Według lokalnych publikacji pierwsza eksplozja miała miejsce przed rozpoczęciem alarmu powietrznego.
Przypomnijmy, że po godz. 10:00 alarm powietrzny ogarnął całą Ukrainę. Siły Powietrzne SZ Ukrainy ostrzegły przed zagrożeniem rakietowym na całym terytorium kraju z powodu lotów MiG-31K.
Warto zauważyć, że w Kijowie eksplozje nastąpiły natychmiast po ogłoszeniu alarmu powietrznego.
Czytaj także
- Znów ostrzelano Charkowszczyznę: ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej
- Tragiczny nalot na dom w obwodzie sumskim – nie żyją trzy osoby, w tym 13-latek
- Katastrofa w Katarze: 54 rannych i 18 zaginionych po eksplozji w zakładzie gazowym
- Wstrząsy na Morzu Czarnym: u wybrzeży Krymu odnotowano serię trzęsień ziemi, najsilniejsze o magnitudzie 4,8
- Atak balistyczny na Odesszczyznę: jedna ofiara śmiertelna i trzy osoby ranne
- Prawie 900 uderzeń na Zaporoże i Sumy: są ofiary śmiertelne i ranni w wyniku rosyjskiego ostrzału

