Oщадбанк zwraca się do klientów z przeterminowanymi kartami: co należy wiedzieć.
Oщадбанк automatycznie przedłuży ważność kart płatniczych do 2024 roku
W związku z sytuacją wojenną na Ukrainie Oщадбанk podjął decyzję o automatycznym przedłużeniu ważności wszystkich kart płatniczych do 31 grudnia 2024 roku.
Decyzja dotyczy zarówno zwykłych klientów banku, jak i osób przesiedlonych wewnętrznie.
Automatyczne przedłużenie dotyczy kart, których ważność upłynęła od lutego 2022 roku. Bank zapewnia, że te karty będą w pełni funkcjonalne. Oznacza to, że klienci będą mogli korzystać z nich do płatności w sieci handlowo-usługowej, wypłaty gotówki z bankomatów i innych operacji bankowych.
Dla klientów, którzy już otrzymali nowe karty, Oщадбанk zaleca udanie się do najbliższego oddziału w dogodnym czasie, aby je odebrać.
Warto przypomnieć, że w warunkach stanu wojennego na Ukrainie obowiązują ograniczenia w wypłacie gotówki z bankomatów. "Hvyla" informowała, ile gotówki można wypłacić z kart popularnych banków wśród Ukraińców - Privat, Ощад, mono, PUMB.
Czytaj także
- Odbudowa Ukrainy: Gdańsk gospodarzem szczytu z udziałem przywódców państw i 5 tys. gości
- 687 mln euro od Węgier i Słowacji: Rosyjski „Przyjaźń” zarobił miliardy na eksporcie ropy
- Skok cen miedzi i mosiądzu: ile można zarobić na złomie w Ukrainie
- Rosyjski sektor energetyczny i rolniczy w kryzysie: wydobycie ropy spada, benzyna na kartki
- Najwyższy most w Europie powstanie w Rumunii, zaledwie 45 km od granicy z Ukrainą
- Które przelewy na kartę są zwolnione z podatku? Wyjaśnienia ukraińskiej skarbówki

