Północnokoreańska rakieta, którą okupanci zaatakowali Ukrainę, rozbiła się w powietrzu - media.
Zgodnie z informacjami z portalu Defense Express, rosyjscy najeźdźcy zaatakowali Ukrainę północnokoreańskimi rakietami balistycznymi typu KN-23. Jednak jedna z ołowianych kul okazała się nieskuteczna i rozpadła się w powietrzu nad Browarami.
W trakcie incydentu, który miał miejsce w nocy, wróg użył rakiet balistycznych KN-23 podczas ataku na Kijów.
To nie jest pierwszy raz, kiedy północnokoreańskie rakiety rozpadają się w powietrzu podczas ataku. Po raz pierwszy zauważono to 31 lipca, gdy rakieta spadła do lasu koło Białej Cerkwi. Tym razem jedna z rakiet KN-23 spadła na obrzeżach Browarów, liczba tego incydentu nie była wcześniej zaplanowana. Rakieta spadła w lesie niedaleko drogi, która znajduje się 20 kilometrów od centrum Kijowa.
Portal Defense Express otrzymał zdjęcie szczątków rakiety z charakterystycznym oznaczeniem KN-23, co potwierdza, że właśnie ona została użyta w atakach.
Przypomnijmy, że w nocy z 5 na 6 sierpnia wróg zaatakował obwód kijowski rakietami i „Shahedami”, ale siły obrony przeciwlotniczej skutecznie przeciwstawiały się temu atakowi.
Należy również zauważyć, że 31 lipca rosyjscy najeźdźcy próbowali zaatakować obwód kijowski północnokoreańską rakietą balistyczną KN-23, ale nie udało im się osiągnąć celu.
Czytaj także
- Ataki na Charkowszczyznę: 6 ofiar śmiertelnych i 90 rannych po ostrzałach 74 miejscowości
- Sześć bomb lotniczych na Sumy: kierowca trolejbusu w stanie krytycznym po ataku Rosji
- Fala upałów w Europie: szkoły zamknięte we Francji, temperatura sięga 43°C
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie

