Naruszenie wojskowego rejestru — czy można nałożyć kilka grzywien.
Ukraina wprowadza stan wojenny oraz powszechną mobilizację dla mężczyzn w wieku od 25 do 60 lat, którzy muszą przestrzegać zasad wojskowego rejestru. Za naruszenie tych zasad grozi grzywna do 25 tys. hrywien.
Szef służby prawnej Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chersoniu, major sprawiedliwości Serhij M'jakieńkyj wyjaśnił, że osoba powołana do wojska może otrzymać jednocześnie kilka administracyjnych grzywien za różne naruszenia, jednak nałożona zostanie tylko jedna grzywna za najważniejsze naruszenie.
Minimalna grzywna za różne naruszenia wynosi 17 tys. hrywien, więc nawet w przypadku kilku naruszeń grzywna zostanie nałożona tylko raz. Wcześniej podano, że powiadomienie o grzywnie można zignorować.
Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny oraz powszechną mobilizację dla mężczyzn w wieku od 25 do 60 lat. Naruszenie zasad wojskowego rejestru może prowadzić do dużych grzywien, jednak za kilka naruszeń nałożona zostanie tylko jedna grzywna za najważniejsze naruszenie.
Czytaj także
- Waszyngton zaostrza reguły w Arktyce – nowe przepisy wymierzone w Moskwę i Pekin
- Nowy podział okręgów wyborczych w USA pod dyktando Trumpa. Czy w 2026 roku zaszkodzi to republikanom?
- Stanowisko ekipy Trumpa ws. pokoju na Ukrainie ujawnione przez Rutte’a: kluczowe pytanie do Putina
- Prezydent Zełenski zatwierdził nowe stawki płac dla policjantów – ile wyniosą wypłaty
- Szef MSZ Rosji: nie będzie przerwy w walce ani zamrożenia frontu
- Po raz pierwszy Putin przyznaje się do ataków na Krym. Oto czego żąda od swojego resortu obrony

