Rosja przygotowuje się do zajęcia wysp na Dnieprze.
Rosyjskie wojsko aktywuje się na kierunku Dnieprowsko
Z danych 'Glavkom' wynika, że siły obrony południa informują o aktywizacji działań rosyjskiej armii na kierunku Dnieprowsko. Przeciwnik prowadzi reorganizację sił, działania logistyczne oraz akcje rozpoznawcze w celu zajęcia obszaru wysp Dniepru.
Ukraińskie wojska informują o kontynuacji ostrzału artyleryjskiego z różnych rodzajów artylerii oraz uzbrojenia rakietowo-artyleryjskiego w terenach przyfrontowych obwodów chersońskiego, zaporoskiego i dniepropietrowskiego. Tylko w ciągu ostatniej doby zarejestrowano ponad czterdzieści ostrzałów w 21 miejscowościach.
W tym czasie rosyjskie wojska pozostają mniej niż trzy kilometry od Dniepropietrowszczyzny i prowadzą aktywne działania na kierunku Nowopawliwskim. Ponadto ukraińskie wojska kontynuują utrzymywanie miejscowości Bachatyr i oczyszczają ją z okupantów.
W ciągu ostatniej doby straty wroga wyniosły 910 osób, a także zniszczono sześć czołgów, siedem bojowych wozów opancerzonych, 34 systemy artyleryjskie oraz inne uzbrojenie i sprzęt okupantów.
Czytaj także
- Szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy zapowiada rychłą wymianę jeńców: „Bóg da, zobaczycie w najbliższych dniach”
- Rozmowa w Białym Domu: Czy NATO przetrwa próbę jedności?
- Sondażowy sukces Nawrockiego: prezydent Polski wyprzedza Hołownię, a w tle odebranie orderu Zełenskiemu
- Niemiecka minister sprawiedliwości z wizytą w Kijowie: nowy etap współpracy na drodze do UE
- Moldawianie szybciej zostaną obywatelami Ukrainy – nowe zasady
- 160 żołnierzy wróciło z niewoli: kogo uwolniono podczas wymiany jeńców

