Rosja uderzyła rakietą w Odessę: są ranni.
Rosyjscy najeźdźcy przeprowadzili kolejny rakietowy atak na Odesę. O tym poinformował przewodniczący Obwodowej Administracji Odeskiej Ołeksandr Kiper.
Według niego, fragmenty rakiety „Iskander-M” uszkodziły infrastrukturę przybrzeżną, cywilną oraz publiczny statek pod banderą Antigui.
„Czterech cywilnych osób odniosło rany. Otrzymują oni wszelką niezbędną pomoc” — zaznaczył.
Obecnie organy ścigania prowadzą dochodzenie w sprawie tego przestępstwa ze strony Rosjan.
Przypomnijmy, że w nocy z 20 na 21 września ogłoszono alarm powietrzny na niemal całym terytorium Ukrainy. Rosja przeprowadziła masowe ataki za pomocą bezzałogowców bojowych. Obrona powietrzna aktywnie stawiała czoła wrogim atakom. Eksplozje słyszano na przedmieściach Dniepra, Zaporoża, obwodów Chmielnickiego i Kijowskiego, a także we Lwowie.
Według przewodniczącej obwodu Iwano-Frankiwskiego Swietłany Ołnycziuk, nikt nie ucierpiał w wyniku wrogiego natarcia. W obwodzie Rówieńskim również nie ma ofiar i zniszczeń.
W obwodach lwowskim i czerniowieckim fragmenty zestrzelonych rosyjskich dronów wywołały pożary.
W obwodzie kijowskim wojskowi obrońcy powietrzni również zestrzelili wrogie cele. Nie było strzałów w kierunku obiektów mieszkalnych i krytycznych, ani ofiar. Niemniej jednak w dwóch rejonach obwodu wybuchły pożary.
Czytaj także
- Krym w ogniu: uderzenia na elektrownię i siedzibę FSB, przerwy w dostawie prądu i gigantyczny korek na moście
- Prąd wraca do dwóch dzielnic stolicy: mieszkańcy poznają termin wznowienia dostaw
- Atak dronów na Zaporoże w nocy 22 czerwca: nie żyje kobieta, ranny 11-letni chłopiec
- Nowe informacje z 22 czerwca: masowy nalot dronów na Moskwę i rezygnacja Starmera
- Znów ostrzelano Charkowszczyznę: ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej
- Tragiczny nalot na dom w obwodzie sumskim – nie żyją trzy osoby, w tym 13-latek

