Rosjanie trafili do mieszkania w Chersoniu, zginęły dwie kobiety.
W okolicy Chersonia wojska rosyjskie ostrzelały dzielnicę mieszkalną, w wyniku czego pocisk trafił w dom i zabił dwie kobiety. Informuje o tym Prokuratura Obwodu Chersońskiego.
Zgodnie z informacjami prokuratury obwodowej, 14 października około godziny 18:50 siły wrogie ostrzelały dzielnicę mieszkalną w Chersoniu. W wyniku bezpośredniego trafienia pociskiem do domu zginęły dwie kobiety.
Zaznacza się, że już przeprowadzono śledztwo przedprocesowe w sprawie naruszenia prawa i obyczajów wojennych, związanego z zamierzonym zabójstwem (artykuł 2 rozdziału 438 kodeksu karnego Ukrainy).
Warto przypomnieć, że 9 października rosyjscy okupanci dokonali ataków artyleryjskich na ośrodek geriatryczny w Stepnowce, w rejonie chersońskim. W wyniku wrogiego ostrzału ucierpiała kadra medyczna.
Należy także zauważyć, że od 15 października w obwodzie chersońskim wprowadzona zostanie godzina policyjna, która będzie obowiązywać od godziny 20:00 do 06:00. Decyzja ta została podjęta na posiedzeniu Rady Obrony Obwodu Chersońskiego. Przewodniczący OVA Chersonia, Aleksandr Prokudin, wyjaśnił, że decyzja ta jest związana z ograniczeniem dnia świetlnego i bezpieczeństwem obywateli.
Czytaj także
- Atak dronem na wieżowiec w Charkowie: uderzenie w elewację na 22. piętrze
- Od 22 czerwca surowe restrykcje na Krymie: co się zmienia?
- Ofiara śmiertelna i trzech rannych po ataku rakietowym na obwód odeski
- Atak rakietowy na obwód odeski: ofiara śmiertelna i ranni po uderzeniu Iskanderem
- Fala upałów w Europie: Francja zamknęła ponad 800 szkół z powodu temperatury przekraczającej 40°C
- Atak na Ławrę Peczerską w Kijowie: straty przekraczają pół miliarda hrywien, trwa usuwanie zniszczeń

