Siły Zbrojne Ukrainy wzięły do niewoli 40 okupantów pod Dobropiljem: jakie straty ponieśli Rosjanie.
19.08.2025
1017
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
19.08.2025
1017
W rejonie Dobropilja, delikatnie mówiąc, nie wszystko jest tak spokojnie, jak się wydaje. Okazuje się, że armia FR straciła ponad 40 żołnierzy, którzy są teraz przetrzymywani w niewoli na rzecz Ukrainy. Ponadto, 11 czołgów okupantów zostało zniszczonych, co zmusiło ich do przemyślenia swojej taktyki. Znany analityk wojskowy zauważył, że ukraińskie siły bardzo skutecznie bronią się w Dobropilju, chociaż wcześniej Rosjanie stosowali inne metody, a nie korzystali z techniki pancernej.Zatem wydarzenia w Dobropilju nie tylko potwierdziły sukcesy ukraińskich wojsk w obronie, ale także podkreśliły ogromne straty i zmiany w taktyce okupantów. Brak zagrożenia przełomu ze strony FR również jest podkreślany.
Czytaj także
- Zamieszanie wokół UPA: Polska odbiera Zelenskiemu order, a w tle groźba blokady UE
- Nowe zasady dla obronnych innowacji w Ukrainie: jak zmieni się funkcjonowanie Brave1
- Serbski przywódca rezygnuje: co wiemy o przedterminowych wyborach
- Szczyt NATO w Ankarze: Fico oświadcza, że Słowacja nie sfinansuje zbrojeń dla Kijowa
- Jeśli Łukaszenka wyda rozkaz, białoruscy żołnierze masowo przejdą na stronę Ukrainy – twierdzi Tichanowska
- Serbski prezydent rezygnuje – kiedy odbędą się przedterminowe wybory?

