Siły Zbrojne Ukrainy wzięły do niewoli 40 okupantów pod Dobropiljem: jakie straty ponieśli Rosjanie.
19.08.2025
1012
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
19.08.2025
1012
W rejonie Dobropilja, delikatnie mówiąc, nie wszystko jest tak spokojnie, jak się wydaje. Okazuje się, że armia FR straciła ponad 40 żołnierzy, którzy są teraz przetrzymywani w niewoli na rzecz Ukrainy. Ponadto, 11 czołgów okupantów zostało zniszczonych, co zmusiło ich do przemyślenia swojej taktyki. Znany analityk wojskowy zauważył, że ukraińskie siły bardzo skutecznie bronią się w Dobropilju, chociaż wcześniej Rosjanie stosowali inne metody, a nie korzystali z techniki pancernej.Zatem wydarzenia w Dobropilju nie tylko potwierdziły sukcesy ukraińskich wojsk w obronie, ale także podkreśliły ogromne straty i zmiany w taktyce okupantów. Brak zagrożenia przełomu ze strony FR również jest podkreślany.
Czytaj także
- Od lipca 2026 roku Finlandia znosi zakaz dotyczący broni jądrowej – co to oznacza dla regionu?
- Rosyjskie roszczenia do „historycznych ziem” – dlaczego są niezgodne z Kartą NZ?
- Siła Ukrainy: determinacja narodu góruje nad wiedzą przeciwnika
- Kreml w kryzysie: analityk tłumaczy, dlaczego reżim Putina szuka wsparcia
- Krym na razie bez histerii, ale kłopoty z paliwem mogą wszystko odmienić
- Były rzecznik prasowy ujawnia kulisy Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego: cała działalność służyła wyłącznie promocji Szojgu

