Rosyjskie wojska są już prawie w centrum Ugliedar.
W centrum Ugliedaru trwają obecnie intensywne walki, a najeźdźcy z Rosji prawie dotarli do samego centrum miasta. Oświadczył o tym szef Administracji Wojskowej Doniecka Wadim Fiłaszkyn podczas telewizyjnego maratonu.
Wadim Fiłaszkyn poinformował, że w mieście przebywa teraz 107 osób, ale udało się ewakuować dzieci. Jednakże ze względu na intensywne walki utrudniona jest dostawa pomocy humanitarnej, w tym wody pitnej i lekarstw.
Sytuacja humanitarna w Ugliedar jest bardzo trudna, ale nie jest to jedyny obszar, gdzie pojawiają się podobne problemy. Na przykład dostarczanie pomocy jest również utrudnione w Torecie, gdzie przebywa około półtora tysiąca osób, z których większość nie chce opuszczać swoich domów.
Rosyjskie wojska nadal aktywnie nacierają w kilku kierunkach. Ostatnio weszły już do Ugliedaru z dwóch stron.
Czytaj także
- Rosyjski ostrzał Zaporoża 21 czerwca: dwie ofiary, w tym starsza kobieta
- Nocny ostrzał Zaporoża: zniszczony dom i ranny mieszkaniec
- Atak dronem na wieżowiec w Charkowie: uderzenie w elewację na 22. piętrze
- Od 22 czerwca surowe restrykcje na Krymie: co się zmienia?
- Ofiara śmiertelna i trzech rannych po ataku rakietowym na obwód odeski
- Atak rakietowy na obwód odeski: ofiara śmiertelna i ranni po uderzeniu Iskanderem

