Ograniczenia w przemieszczaniu się obywateli w strefie przygranicznej.
W regionie Sumy wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się w strefie przygranicznej. O tym informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.
W związku z zwiększeniem intensywności działań bojowych, aktywizacją działań grup dywersyjno-rozpoznawczych, sił operacji specjalnych przeciwnika oraz w celu ochrony życia ludności cywilnej i wojskowej, wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich kategorii obywateli w dwudziestokilometrowej strefie przygranicznej obwodu Sumskiego », - czytamy w komunikacie.
W szczególności na teren będą wpuszczani mieszkańcy posiadający odpowiednią rejestrację zamieszkania.
W ciągu ewakuacje z obwodu Sumy udało się wywieźć niemal 20 tysięcy osób, z czego około 2 tysiące - dzieci.
Państwowa Służba Graniczna rozpoczęła wydawanie dokumentów uprawniających do przebywania w strefie przygranicznej w szerokości 5 km od linii granicznej.
Aby przebywać w strefie przygranicznej, konieczne jest uzyskanie zgody organu SGUS.
Na Bukowinie Ukraińcom zakazano zbliżania się bliżej niż pięć kilometrów do granicy z powodu dużej liczby mężczyzn w wieku poborowym, którzy próbowali nielegalnie opuścić Ukrainę.
Czytaj także
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego

