Ministerstwo Obrony planuje miesięczną mobilizację 2500 Ukraińców: szczegóły strategii na 2026 rok.
19.08.2025
1192
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
19.08.2025
1192
Ministerstwo Obrony Ukrainy już znalazło plan na następne lata: miesięczna mobilizacja 2500 obywateli, 3500 kontraktów dla Ukraińców i 1000 dla cudzoziemców. Cyfrowa transformacja Sił Zbrojnych również znajduje się na liście priorytetów: obciążenie centrów rekrutacji ma się zmniejszyć, a przetwarzanie dokumentów w celu nagradzania żołnierzy – znacznie przyspieszyć.
Siły Zbrojne Ukrainy przygotowują się na przyszłość
Jak widać, ukraińska armia nie tylko mobilizuje nowych żołnierzy, ale również aktywnie wprowadza nowoczesne technologie, upraszcza procedury i umożliwia szybszy rozwój oraz poprawę działalności formacji wojskowych. Ważną różnicą jest zwiększenie liczby kontraktowców w SZU i poprawa warunków dla nich.
Czytaj także
- Sondażowy sukces Nawrockiego: prezydent Polski wyprzedza Hołownię, a w tle odebranie orderu Zełenskiemu
- Niemiecka minister sprawiedliwości z wizytą w Kijowie: nowy etap współpracy na drodze do UE
- Moldawianie szybciej zostaną obywatelami Ukrainy – nowe zasady
- 160 żołnierzy wróciło z niewoli: kogo uwolniono podczas wymiany jeńców
- Putin traci zaufanie? Były szef administracji prezydenta usunięty z Rady Bezpieczeństwa Rosji
- Sekretarz generalny NATO chwali uderzenia Kijowa w rosyjskie rafinerie

