Stefanczuk oświadczył, że trzech ministrów zdecydowało się złożyć rezygnację: lista.
03.09.2024
9196
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
03.09.2024
9196
Trzech ministrów i szef GSI złożyło rezygnacje
Rada Najwyższa Ukrainy otrzymała rezygnacje od trzech ministrów i szefa Funduszu Państwowego Majątku. O tym poinformował przewodniczący parlamentu Rusłan Stefanczuk na swoim profilu na Facebooku.
Według Stefanczuka rezygnacje złożyli:
- Oleksandr Kamiński, minister ds. branży przemysłowej Ukrainy
- Dmytro Maliusk, minister sprawiedliwości Ukrainy
- Rusłan Strieliec, minister ochrony środowiska i zasobów naturalnych Ukrainy
Ponadto rezygnację złożył Wołodymyr Kowal, szef Funduszu Państwowego Majątku Ukrainy.
Przewodniczący Rady Najwyższej zaznaczył, że wszystkie złożone rezygnacje zostaną rozpatrzone na jednym z najbliższych posiedzeń parlamentu.
Ponadto Kudrycki po raz pierwszy skomentował swoje zwolnienie z Ukrenergo.
Czytaj także
- UE rozpoczyna pierwszą rundę negocjacji z Kijowem: Co to oznacza dla przystąpienia
- Prezydent Ukrainy usuwa rosyjski z listy języków chronionych w Karcie Europejskiej
- Prezydent Ukrainy usuwa język rosyjski z katalogu chronionych mniejszości – co to zmienia?
- Ukraiński parlament usuwa język rosyjski z listy chronionych języków mniejszościowych
- Ostra reakcja na słowa przewodniczącego Rady: posłanka zarzuca mu seksizm wobec kobiet w parlamencie
- Który marszałek Rady Najwyższej wypada najlepiej? Ukraińcy wskazali lidera – to Iwan Pluszcz

