U ZSu stworzono nową grupę: kto poprowadzi obronę Charkowszczyzny.

U ZSu stworzono nową grupę: kto poprowadzi obronę Charkowszczyzny
U ZSu stworzono nową grupę: kto poprowadzi obronę Charkowszczyzny

Jak informuje inkorr.com: W Siłach Obronnych Ukrainy doszło do zmian w strukturze, w wyniku których stworzono nową Grupę Połączonych Sił. Jej szefem będzie generał-major Mychajło Drapatyj, który wcześniej kierował OSU 'Chortycia' i OSU 'Dnipro'. Ta grupa będzie działać w obwodzie charkowskim i okolicznych terenach, powracając do strefy, którą Drapatyj kierował podczas rosyjskiej ofensywy w 2024 roku.

„Ten trudny i napięty sektor, zajmujący jedno z kluczowych miejsc w planach wroga, po raz drugi powierzono generałowi Drapatemu. Przypomnijmy, że w 2024 roku już kierował OOT „Charków” podczas rosyjskiej ofensywy na Charkowszczyznę oraz zagrożenia w Wołczanśku”, – zaznaczono w oświadczeniu.

Kontynuacja reformy w Siłach Zbrojnych

Operacyjno-strategiczna grupa wojsk 'Dnipro' zakończyła swoje istnienie w ramach reformy na strukturę korpusową. Wszystkie nowo utworzone korpusy już skutecznie wykonują swoje zadania w składzie odpowiednich grup.

Szef Sztabu Generalnego Andrij Hnatow zaznaczył, że wdrożenie zmian wymagało znacznych wysiłków i dokładnego przygotowania. Wszystkie dziesięć nowych dyrekcji korpusów było gotowych jednocześnie, co wymagało zaangażowania najlepszych żołnierzy i przeprowadzenia specjalnych szkoleń z udziałem instruktorów z krajów partnerskich.

Te zmiany są ważnym krokiem w rozwoju Sił Zbrojnych Ukrainy, ponieważ reforma struktury korpusowej ma na celu zwiększenie operacyjności i efektywności formacji wojskowych. Pod kierownictwem generała Drapatego, nowa Grupa Połączonych Sił spróbuje rozwiązać ważne zadania w jednym z najtrudniejszych sektorów frontu, biorąc pod uwagę doświadczenie zdobyte w poprzednich latach.


Czytaj także

Reklama