Zastępca ministra energetyki aresztowany i umieszczony w areszcie.
Wiceprzewodniczący ministra energetyki został zatrzymany i umieszczony w areszcie
Wiceprzewodniczącego ministra energetyki Aleksandra Hejla umieszczono w areszcie za kaucją w wysokości 25 mln UAH. Takie decyzję podjęła sędzia śledcza WAC Natália Movčan.
Decyzja obowiązuje do 8 października 2024 r. W przypadku wpłacenia kaucji dla wiceprzewodniczącego ministra energetyki nałożone zostaną obowiązki.
W tym:
- oddanie paszportów zagranicznych;
- noszenie elektronicznego bransoletki;
- nie kontaktowanie się z świadkami i innymi podejrzanymi.
Przypomnijmy, że dzisiaj, 12 sierpnia Służba Bezpieczeństwa oraz Narodowe Biuro Antykorupcyjne przy wsparciu ministra energetyki ujawnili dużą korupcyjną schemę, którą zorganizował jego zastępca. W wyniku kompleksowych działań funkcjonariusze aresztowali zastępcę głowy Minenergo w Kijowie za łapówkę w wysokości 500 tys. dolarów. Aleksandr Hejl.
Informowano również, że Najwyższy Sąd Antykorupcyjny aresztował Siergieja Pyłypczuka, zaufanego zastępcy ministra energetyki Aleksandra Hejla. Mu nałożono kaucję w wysokości 65 mln UAH.
Czytaj także
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego

