Sąd orzekł kaucję b. zastępcy Reznyczenko Bespalczukowi.
Naczelny Sąd Antykorupcyjny nałożył środek zapobiegawczy w postaci kaucji w wysokości 15 mln UAH na byłego zastępcę szefa OVA w Dniepropietrowsku, Maksyma Bespalczuka. O tym informuje publiczność NABU Daily.
Maksyma Bespalczuka podejrzewają o udział w sprawie byłego szefa ODA w Dniepropietrowsku, Walentyna Reznyczenko. Bespalczuk musi także: oddać paszporty zagraniczne, nosić elektroniczny bransoletkę i nie kontaktować się z uczestnikami sprawy.
Naczelny Sąd Antykorupcyjny wyznaczył Walentynowi Reznyczenko środek zapobiegawczy w postaci kaucji w wysokości 30 mln UAH, a także nałożył na niego szereg obowiązków. Według sędzi Olgi Postoljuk, Reznyczenko musi oddać paszporty do wyjazdu za granicę, nie oddalać się z miejsca zamieszkania oraz stawiać się na wezwanie śledztwa.
Krajowe Biuro Antykorupcyjne i Specjalizowana Prokuratura Antykorupcyjna ujawniły ogromne machlojki w sferze drogowej, które spowodowały straty dla budżetu państwa w wysokości ponad 286 mln UAH. Osobom, którym przedstawiono podejrzenie, włączając byłego szefa OVA w Dniepropietrowsku i jego byłego zastępcę, byłego kierownika działu drogowego administracji obwodowej i kierownika podmiotu gospodarczego, zostaną przedstawione odpowiednie zarzuty.
Na etapie przedprocesowym Reznyczenko i Kołomojec zwiększyli finansowanie lokalnych dróg, a firmy powiązane z ODA w Dniepropietrowsku otrzymały znaczną sumę środków z budżetu. Wyprowadzenie tych funduszy na powiązane przedsiębiorstwa może świadczyć o fikcyjności tych firm.
Czytaj także
- Krym w ogniu: uderzenia na elektrownię i siedzibę FSB, przerwy w dostawie prądu i gigantyczny korek na moście
- Prąd wraca do dwóch dzielnic stolicy: mieszkańcy poznają termin wznowienia dostaw
- Atak dronów na Zaporoże w nocy 22 czerwca: nie żyje kobieta, ranny 11-letni chłopiec
- Nowe informacje z 22 czerwca: masowy nalot dronów na Moskwę i rezygnacja Starmera
- Znów ostrzelano Charkowszczyznę: ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej
- Tragiczny nalot na dom w obwodzie sumskim – nie żyją trzy osoby, w tym 13-latek

