Rząd uruchamia europejskie fundusze odbudowy do 2026 roku: szczegóły planu Syrydenko.
Premier Julia Syrydenko 18 sierpnia przedstawiła plan rządu. Zgodnie z tym planem do końca 2026 roku Rada Ministrów planuje zakończyć przygotowania do uruchomienia europejskich funduszy odbudowy z udziałem kapitału europejskiego.
Plan rządu
Podczas prezentacji planu działania rządu 18 sierpnia Julia Syrydenko ogłosiła, że na początku września odbędzie się pierwsze posiedzenie wspólnego funduszu inwestycyjnego z USA i zapowiedziała trzy projekty w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Podkreśliła również znaczenie zwiększenia skali prywatyzacji, zauważając, że wiąże się to z wykorzystaniem ukraińskiego doświadczenia oraz międzynarodowej ekspertyzy.
'Dodałabym tam także koncesję... Musimy teraz zrobić właściwy pierwszy krok. Mamy szereg projektów gotowych do koncesji. Mam nadzieję, że na początku września będziemy to prezentować. Będą to obiekty infrastrukturalne', - podkreśliła szefowa rządu.
W poprzednim raporcie z 17 sierpnia Julia Syrydenko przedstawiła sprawozdanie z pracy rządu w ciągu miesiąca i podkreśliła istotne innowacje. Ogłoszono także szeroką kontrolę wszystkich firm, które otrzymały licencje na strategicznie ważne złoża.
Rząd w osobie premier Julii Syrydenko planuje zakończyć przygotowanie do uruchomienia europejskich funduszy odbudowy do końca 2026 roku. Zaznaczono również plany dotyczące prywatyzacji i przeprowadzania koncesji, a także zapowiedziano szeroką kontrolę firm, które mają licencje na strategicznie ważne złoża.
Czytaj także
- Afera w Gdańsku: dlaczego Zełenski zwrócił Order Orła Białego
- To ona decydowała: czy zabierać Zełenskiego na szczyt odbudowy w Gdańsku
- Premier Polski potwierdza udział Swyrydenko w szczycie odbudowy Ukrainy. Dlaczego zabraknie Zełenskiego?
- Tusk o nieobecności Zełenskiego: w Polsce narastają nastroje antyukraińskie
- Gdańsk gospodarzem URC-2026: Ukraińską delegację poprowadzi Swyrydenko
- Gdańsk gospodarzem konferencji o odbudowie Ukrainy – Kijów ujawni plan na 2026 rok

