Trump dzwonił do Orbána po rozmowach z Zełenskim: o czym rozmawiano.
Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Donald Trump dzwonił do węgierskiego premiera Viktora Orbána po negocjacjach z prezydentem Ukrainy Włodymyrem Zełenskim i europejskimi liderami, informuje agencja Bloomberg.
Trump chciał się dowiedzieć od Orbána, dlaczego zablokował negocjacje Ukrainy na temat członkostwa w Unii Europejskiej.
Oprócz tego liderzy omówili możliwość przeprowadzenia przyszłych negocjacji między Putinem a Zełenskim w Budapeszcie.
Warto zauważyć, że oficjalnie o rozmowie Trumpa z Orbánem nie informował ani Biały Dom, ani biuro premiera Węgier.
Przeczytaj także: Putin jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji w sprawie spotkania z Zełenskim - twierdzenia Czalenko
Orbán kontynuuje antyukraińską kampanię, wyrażając opinię, że większość ludzi w krajach UE byłaby przeciwna eurointegracji Ukrainy.
Wpis: Co omawiali Trump i Orbán podczas rozmowy telefonicznej, podali media appeared first on Freedom.
Po negocjacjach z Zełenskim Trump zadzwonił do Orbána, aby zbadać jego pozycję w sprawie przystąpienia Ukrainy do UE. Omówili również możliwość przyszłych negocjacji między Putinem a Zełenskim w Budapeszcie. Szczegóły rozmowy nie zostały ujawnione, jednak Orbán nadal podtrzymuje swoją antyukraińską postawę, starając się przekonać, że większość krajów UE nie popiera idei eurointegracji Ukrainy.
Czytaj także
- USA ma być płatnym ochroniarzem Bliskiego Wschodu: Trump chce 20% dochodów regionu
- 187 milionów dolarów dla rodziny Trumpa z kryptowalutowego projektu World Liberty Financial
- Bruksela chce przedłużyć ochronę dla uchodźców z Ukrainy aż do 2028 roku
- Bezprecedensowa rozbudowa zbrojeń NATO – co zapadnie na szczycie w Turcji?
- Nowa retoryka Trumpa wobec Ukrainy – Moskwa oskarżana o łamanie ustaleń
- Makron ogłasza przełom: Waszyngton porzuca neutralność w konflikcie z Rosją

