Trump wprowadził 35% cła na Kanadę.
01.08.2025
859
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
01.08.2025
859
Donald Trump, prezydent USA, ogłosił zwiększenie ceł na towary importowane z Kanady z 25% do 35%. Decyzja została podjęta po nieudanych negocjacjach handlowych między krajami, informuje Bloomberg. Nowa stawka wejdzie w życie 1 sierpnia tego roku. Warto również zauważyć, że Trump pozostawił wyjątek dla towarów objętych umową o wolnym handlu między USA, Meksykiem a Kanadą, którą zawarł podczas swojej pierwszej kadencji.
Ponadto prezydent podpisał rozporządzenie o podwyższeniu ceł na towary importowane z Kanady, które wejdzie w życie 1 sierpnia, z 25% do 35%. Trump ustalił również podstawowe cło na poziomie 10% dla niektórych krajów, jednak na razie nie ma informacji o tym, które kraje znajdą się na tej liście.
Czytaj także
- Kreml stawia warunki: Putin nie widzi podstaw do spotkania z Zełenskim
- Trump wzywa Zełenskiego do odważniejszych kroków – co ustalono podczas szczytu G7
- Rosja deklaruje gotowość do rokowań: Kreml podaje warunek wstępny
- Prezydent USA: Teheran godzi się na szeroko zakrojone kontrole zbrojeń w zamian za gwarancje atomowe
- Sadzawka przy Pomniku Lincolna zmieniła kolor na zielony – to glony, a nie wandalizm, twierdzą eksperci
- Teheran wpuszcza kontrolerów ONZ – pierwszy sygnał rezygnacji z broni atomowej

