Trump wprowadził 35% cła na Kanadę.

Trump wprowadził 35% cła na Kanadę
Trump wprowadził 35% cła na Kanadę

Donald Trump, prezydent USA, ogłosił zwiększenie ceł na towary importowane z Kanady z 25% do 35%. Decyzja została podjęta po nieudanych negocjacjach handlowych między krajami, informuje Bloomberg. Nowa stawka wejdzie w życie 1 sierpnia tego roku. Warto również zauważyć, że Trump pozostawił wyjątek dla towarów objętych umową o wolnym handlu między USA, Meksykiem a Kanadą, którą zawarł podczas swojej pierwszej kadencji.

Ponadto prezydent podpisał rozporządzenie o podwyższeniu ceł na towary importowane z Kanady, które wejdzie w życie 1 sierpnia, z 25% do 35%. Trump ustalił również podstawowe cło na poziomie 10% dla niektórych krajów, jednak na razie nie ma informacji o tym, które kraje znajdą się na tej liście.


Czytaj także

Reklama