W 'Dii' pojawi się funkcja, która będzie działać nawet bez internetu.
Rząd Ukrainy wprowadza nową funkcję w aplikacji 'Dii', która umożliwi obywatelom zgłaszanie problemów z telefonią komórkową i internetem.
O tej wiadomości poinformował minister transformacji cyfrowej Mychajło Fiedorow na swoim kanale Telegram.
Fiedorow podkreślił, że nawet w przypadku braku prądu obywatele powinni mieć możliwość zadzwonienia do bliskich, wezwania służb ratunkowych lub przeglądania mapy alarmów powietrznych.
Teraz, jeśli użytkownik nie może załadować stron, nie działają połączenia lub nie można wysyłać wiadomości, może zgłosić to bezpośrednio przez aplikację 'Dii'.
Mechanizm działania nowej usługi zakłada, że użytkownicy będą mogli wysyłać zgłoszenia o problemach z łącznością nawet w trybie offline.
Gdy tylko internet będzie dostępny, informacje automatycznie trafią do regulacyjnego organu łączności.
Zgodnie z wypowiedzią Fiedorowa, takie podejście pomoże szybko identyfikować regiony z niestabilnym łączem i szybciej usuwać problemy telekomunikacyjne. Minister zapewnił, że nowa usługa pojawi się 'bardzo szybko'.
Przypomnijmy: Ukrenegro ujawnili krytyczną zmianę w funkcjonowaniu sieci telefonii komórkowej podczas blackoutów.
Czytaj także
- Rekordowy exodus z Krymu. Kolejki na moście tylko w jedną stronę
- Ministerstwo Obrony Ukrainy ujawnia nowy system wynagrodzeń dla żołnierzy – ile zarobi piechota?
- Premiera ukraińskich dronów „Nietoperz” i „Szmyga” na targach w Paryżu. Koalicja „Ramstein” przeznacza miliard dolarów na pociski Patriot
- 11 tysięcy żołnierzy rosyjskich w rejonie Konstantynówki – szczegóły prób szturmu
- Rekordowy maj pod względem wyzwalania terytoriów: Szef MON Fedorov wskazuje na przewagę Sił Zbrojnych Ukrainy
- Żołnierze dostaną część zysków ze swoich wynalazków – nawet 25% z licencji

