W Kijowie 1 sierpnia ogłoszono Dniem Żalu za ofiary ataku Rosji.
W wyniku rosyjskiego ataku na Kijów w nocy z czwartku, 31 lipca, zginęło 11 osób. 31 sierpnia w stolicy ogłoszono Dniem Żalu.
O tym poinformował mer Kijowa Witalij Kliczko w Telegramie.
Mieszkańcy Kijowa doświadczyli tragicznej straty w wyniku rosyjskiego ataku, który miał miejsce w nocy z czwartku. Całe miasto wyraża współczucie rodzinom i bliskim ofiar, a Kijów ogłosił Dniem Żalu. Policja kontynuuje śledztwo w tej strasznej sprawie.Rosyjski atak zabił 11 osób
'Jutrzejszy dzień, 1 sierpnia, w Kijowie ogłoszony Dniem Żalu. W pamięci ofiar masowego ataku wroga na stolicę', — zauważył burmistrz miasta.
Wyjaśnił, że w tym dniu flagi będą opuszczone na wszystkich budynkach komunalnych Kijowa, a także zaleca się opuszczenie flagi państwowej na budynkach o formie własności państwowej i prywatnej.
Co więcej, w stolicy jutro zabroniono wszelkich rozrywkowych wydarzeń.
Przypomnijmy, policja opublikowała wideo z kamery przy ciele podczas pierwszych minut po rosyjskim ataku na blok mieszkalny w Kijowie.
Również pisaliśmy, że ogółem odnotowano uszkodzenia w 27 lokalizacjach stolicy.
Czytaj także
- Czy metro do Browarów powstanie? Kliczko ogłasza plany, ale metropolita kijowski dementuje
- Pożar na dachu soboru Zaśnięcia Matki Bożej w Kijowie po ataku Rosji – relacja Kliczki
- Atak rakietowy na Kijów: 19 rannych, w tym dziecko i kobieta w ciąży
- Nocny ostrzał Kijowa: 13 rannych, w tym dziecko, uszkodzona infrastruktura
- W Kijowie usuwają pomnik Bułhakowa – nowy etap dekolonizacji przestrzeni publicznej
- Kijów rozważa zakaz rozkładania namiotów w metrze podczas alarmów – szczegóły

