W Kijowie 1 sierpnia ogłoszono Dniem Żalu za ofiary ataku Rosji.

W Kijowie 1 sierpnia ogłoszono Dniem Żalu za ofiary ataku Rosji
W Kijowie 1 sierpnia ogłoszono Dniem Żalu za ofiary ataku Rosji

W wyniku rosyjskiego ataku na Kijów w nocy z czwartku, 31 lipca, zginęło 11 osób. 31 sierpnia w stolicy ogłoszono Dniem Żalu.

O tym poinformował mer Kijowa Witalij Kliczko w Telegramie.

Rosyjski atak zabił 11 osób

'Jutrzejszy dzień, 1 sierpnia, w Kijowie ogłoszony Dniem Żalu. W pamięci ofiar masowego ataku wroga na stolicę', — zauważył burmistrz miasta.

Wyjaśnił, że w tym dniu flagi będą opuszczone na wszystkich budynkach komunalnych Kijowa, a także zaleca się opuszczenie flagi państwowej na budynkach o formie własności państwowej i prywatnej.

Co więcej, w stolicy jutro zabroniono wszelkich rozrywkowych wydarzeń.

Przypomnijmy, policja opublikowała wideo z kamery przy ciele podczas pierwszych minut po rosyjskim ataku na blok mieszkalny w Kijowie.

Również pisaliśmy, że ogółem odnotowano uszkodzenia w 27 lokalizacjach stolicy.

Mieszkańcy Kijowa doświadczyli tragicznej straty w wyniku rosyjskiego ataku, który miał miejsce w nocy z czwartku. Całe miasto wyraża współczucie rodzinom i bliskim ofiar, a Kijów ogłosił Dniem Żalu. Policja kontynuuje śledztwo w tej strasznej sprawie.

Czytaj także

Reklama