Na Krymie grozi ostra niedobór wody: okupanci instalują zbiorniki na ulicach.

Na Krymie grozi ostra niedobór wody: okupanci instalują zbiorniki na ulicach
Na Krymie grozi ostra niedobór wody: okupanci instalują zbiorniki na ulicach

W niektórych miastach Krymu kończy się zarówno woda pitna, jak i techniczna. Lokalna władza postara się rozwiązać problem, instalując specjalne zbiorniki na wodę na ulicach, i obwinia różne warunki pogodowe za ten kryzys ekologiczny.

Niedobór wody na Krymie

W przyłączonym Aluscie na Krymie powstał problem z wodą. Dlatego władze okupacyjne postanowiły umieścić specjalne zbiorniki na ulicach do zbierania wody do potrzeb technicznych. O tym informuje oficjalne komunikaty.

Lokalni okupanci wyjaśniają deficyt wodny długotrwałą suszą i małą ilością opadów, a na razie nie mogą znaleźć radykalnego rozwiązania problemu.

'W związku z trudną sytuacją z zaopatrzeniem w wodę, która powstała w gminie w wyniku okresu suszy i małej ilości opadów, podjęto decyzję o zainstalowaniu dodatkowych zbiorników do wody technicznej. To pomoże złagodzić skutki niedoboru wody dla ludności.'

Warto również zauważyć, że problem z wodą odczuwalny jest w rejonach Białogórskiego i Bachczysarajskiego. Lokalne ekologowie wcześniej ostrzegali o spłynięciu zbiorników wodnych.

Przypominamy, że niedawno wspomniano również o wycince drzew na Krymie i utracie plonów zbóż na półwyspie.

Na Krymie w niektórych miastach pojawia się problem z wodą, w tym zarówno pitną, jak i techniczną. Lokalne władze próbują lokalnie rozwiązać ten problem poprzez instalację specjalnych zbiorników na ulicach do wody technicznej. Głównymi powodami braku wody są długa susza i niewystarczające opady. Problem zauważany jest nie tylko w Aluscie, ale i w innych rejonach, gdzie lokalni ekolodzy wcześniej ostrzegali o możliwych problemach z wodą z powodu spływu zbiorników wodnych.


Czytaj także

Reklama