Partyzanci zniszczyli samochód z okupantami w Melitopolu: szczegóły od GRU.
1 października partyzanci wysadzili samochód ВАЗ 2110 obok fabryki części samochodowych w Melitopolu, która znajduje się pod czasową okupacją. O tym poinformowała Główna Dyrekcja Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.
"W salonie znajdowali się trzej żołnierze rosyjskiej okupacyjnej armii. Operację zniszczenia najeźdźców, biorących udział w brutalnym terroryzmie miejscowej ludności, z koordynacją GRU przeprowadzili ukraińscy partyzanci, zastawiając na wroga pułapkę minową", - oświadczyli przedstawiciele GRU.
GRU podkreśla, że każdego zbrodniarza wojskowego czeka sprawiedliwa zapłata.
Przypomnijmy, że w obwodzie kurskim partyzanci zakłócili pracę linii kolejowej, po której Rosjanie dostarczają sprzęt wojskowy i amunicję. Według danych partyzantów, ta linia kolejowa ma strategiczne znaczenie dla wroga, ponieważ zapewnia ciągłe zaopatrzenie wojsk na froncie.
Ponadto Rosjanie rozpoczęli budowę umocnień na obu wjazdach do miasta Jałta na obszarze okupowanego Krymu. O tym poinformowali w ruchu partyzanckim "ATEŚ" i pokazali zdjęcia budowli okupantów.
Czytaj także
- Znów ostrzelano Charkowszczyznę: ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej
- Tragiczny nalot na dom w obwodzie sumskim – nie żyją trzy osoby, w tym 13-latek
- Katastrofa w Katarze: 54 rannych i 18 zaginionych po eksplozji w zakładzie gazowym
- Wstrząsy na Morzu Czarnym: u wybrzeży Krymu odnotowano serię trzęsień ziemi, najsilniejsze o magnitudzie 4,8
- Atak balistyczny na Odesszczyznę: jedna ofiara śmiertelna i trzy osoby ranne
- Prawie 900 uderzeń na Zaporoże i Sumy: są ofiary śmiertelne i ranni w wyniku rosyjskiego ostrzału

