Podczas ćwiczeń wojskowych w Polsce pocisk uszkodził dom mieszkalny.
Podczas wspólnych ćwiczeń wojskowych z Rumunią na poligonie w Polsce doszło do nieprzyjemnego incydentu. Podczas strzelania amunicja odskoczyła i trafiła w pobliski dom mieszkalny. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Żandarmeria wojskowa prowadzi śledztwo, a wszelkie straty zostaną zrekompensowane.
Rzeczniczka prasowa Małgorzata Misiewicz powiedziała, że incydent ten miał miejsce podczas nocnych ćwiczeń ogniowych, a kula jednostki rumuńskiej trafiła w dom. Na szczęście w momencie zdarzenia nie było nikogo w domu.
Na miejsce zdarzenia przybył burmistrz miasta, a także wojskowa policja, która zajmuje się dochodzeniem. Wszelkie straty zostaną pokryte przez armię.
Rząd Bułgarii zatwierdził udział swoich żołnierzy w misji NATO dotyczącej szkolenia i pomocy dla Ukrainy w dziedzinie bezpieczeństwa (NSATU). Aleksandr Słucki, głównodowodzący Siłami Zbrojnymi Ukrainy, również podjął decyzję o włączeniu nauki norm prawa międzynarodowego dotyczącego konfliktów zbrojnych do programu szkolenia.
Czytaj także
- Ukraińskie drony rozbiły rosyjską obronę powietrzną wartą 5,4 mld dolarów – nowa strategia Sił Zbrojnych Ukrainy
- Nowe zadanie od naczelnego: skuteczniej zwalczać rosyjskie drony – oto co pokazały testy
- Dowódca armii na froncie wschodnim: jakie decyzje zapadły, by wzmocnić obronę
- Przeprosiny Łukaszenki wobec Zełenskiego: Białoruś nie przystąpi do wojny
- Nowe zasady mobilizacji dla 2 milionów Ukraińców poszukiwanych przez wojsko – szykują je w Ministerstwie Obrony
- Nowa strategia ukraińskiej armii do 2030 roku – rozmowa naczelnego dowódcy z przedstawicielem NATO o wzmocnieniu obrony powietrznej

