We Wrocławiu pobito Ukraińca: nastolatkowie ogolili mu głowę i namalowali swastykę.
Jak informuje inkorr.com: We Wrocławiu grupa nastolatków zaatakowała 23-letniego Ukraińca, zadając mu ciosy, ogoliwszy mu głowę i pozostawiając na twarzy nazistowskie symbole. Ten przerażający incydent miał miejsce we wrześniu, a policja w Polsce prowadzi obecnie dochodzenie. Wiadomo, że nastolatkowie stworzyli fałszywy profil dziewczyny w mediach społecznościowych, aby zwabić Ukraińca na spotkanie.
Reakcja policji
Po ataku nastolatkowie nie tylko pobili Ukraińca, ale też nagrali to na wideo, dokumentując zadane mu rany. Policja podkreśla, że takie działania są przestępstwem i będą surowo karane zgodnie z prawem, bez względu na zachowanie ofiary. Ponadto w Warszawie miało miejsce inne zdarzenie, w którym mężczyzna zaatakował polską działaczkę, która broniła Ukrainki, jednak została zatrzymana przez policję.
Oburzający atak na Ukraińca
W Polsce odnotowano inne obraźliwe przypadki, gdy grupa nastolatków zaatakowała Ukraińca, ogoliła mu głowę i pozostawiła na twarzy nazistowskie symbole. Policja bada ten incydent i stara się ustalić wszystkie okoliczności sprawy.
Ten atak wywołał oburzenie w społeczeństwie i stał się symbolem rosnącej agresji i dyskryminacji, z jakimi spotykają się Ukraińcy za granicą. W odpowiedzi na wydarzenia, aktywiści społeczni wzywają do większej świadomości problemów przemocy na tle narodowościowym i konieczności wsparcia ofiar takich przestępstw.
Czytaj także
- Trzy lata więzienia dla duchownego za uniknięcie poboru do wojska
- Koniec poszukiwań mogiły na Wołyniu: co odkryły ekipy badawcze
- Konflikt w Ukrainie przekształca tradycyjne podziały płciowe: kobiety na froncie i historyczny rekord w parlamencie
- Wmurowanie kamienia węgielnego pod krymskotatarski dworek w Kijowie – szczegóły pionierskiej inicjatywy
- Kolejna wymiana jeńców wojennych coraz bliżej – co wiemy po powrocie 160 obrońców
- Głos dla ofiar wojny: nowy program na antenie „Espreso”

