W enklawowej gminie w obwodzie zaporożskim zginęła cywilna osoba.
11.08.2024
2735
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
11.08.2024
2735
W wsi Nowopawłówka w gminie Orechowska doszło do tragedii, gdy rosyjscy okupanci ostrzelali budynki cywilne. Podczas ostrzału rakiety ucierpiał jeden z domów, w którym mieszkała para małżeńska. Jak powiedział szef OVIA Zaporoża, Iwan Fiodorow, kobieta została ranna, a mężczyzna zginął na miejscu.
«Rosjanie zabili cywilną osobę w enklawowej gminie obwodu zaporożskiego. Okupanci ostrzelali budynki cywilne w wsi Nowopawłówka w gminie Orechowska. Wroga rakieta trafiła w dom pary małżeńskiej. Kobieta została ranna, a mężczyzna zginął na miejscu» - czytamy w komunikacie.
Ta sytuacja jest kolejnym przykładem lekceważenia przez rosyjskich agresorów życia ludzkiego i międzynarodowego prawa humanitarnego.
Czytaj także
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego

