W Sumska ogłoszono Dzień Żałoby za ofiary w Kijowie.
31.07.2025
1275
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
31.07.2025
1275
W Sumska ogłoszono Dniem Żałoby z powodu dużej liczby ofiar w Kijowie po ataku Rosji.
Według
Rady Miejskiej Sumska, 'w związku z okropną tragedią, która miała miejsce w nocy z 30 na 31 lipca w wyniku masowego wrogiego ataku na Kijów, w którym zginęli cywilni mieszkańcy, w Gminie Miejskiej Sumska ogłoszono 1 sierpnia 2025 roku Dniem Żałoby'.
Życie społeczne wyraża kondolencje dla rodzin i bliskich ofiar z Kijowa.
Przypomnijmy, że w wyniku rosyjskiego ataku na stolicę zginęło 15 osób, dlatego 31 lipca ogłoszono Dniem Żałoby.
Policja opublikowała z pierwszych chwil po rosyjskim uderzeniu w budynek w Kijowie.
W tym tekście ogłoszono, że w Sumska wprowadzono Dzień Żałoby z powodu tragedii w Kijowie, gdzie zginęło 15 cywilnych mieszkańców w wyniku rosyjskiego ataku. Społeczeństwo wyraża swoje kondolencje i wsparcie dla rodzin ofiar. Ponadto policja opublikowała wideo z miejsca wydarzeń w celu udokumentowania sytuacji.
Czytaj także
- Szef dyplomacji Rosji: Stany Zjednoczone przestały być wiarygodnym mediatorem w konflikcie
- Węgry blokują drogę Ukrainy do Unii Europejskiej – rozmowy akcesyjne wiszą na włosku
- Zakaz mobilizacji dla skazanych za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu – nawet po zakończeniu okresu próbnego
- Gotowość Kijowa do rozmów: Zełenski stawia warunki – nacisk na Rosję i obrona powietrzna
- Szef Osetii Południowej Gagłojew odchodzi, by pracować w administracji Putina
- Prezydent Polski pozbawił Zełenskiego Orderu Orła Białego – o co chodzi w sporze z Warszawą?

