W Sumska ogłoszono Dzień Żałoby za ofiary w Kijowie.

W Sumska ogłoszono Dzień Żałoby za ofiary w Kijowie
W Sumska ogłoszono Dzień Żałoby za ofiary w Kijowie

W Sumska ogłoszono Dniem Żałoby z powodu dużej liczby ofiar w Kijowie po ataku Rosji.

Według

Rady Miejskiej Sumska
, 'w związku z okropną tragedią, która miała miejsce w nocy z 30 na 31 lipca w wyniku masowego wrogiego ataku na Kijów, w którym zginęli cywilni mieszkańcy, w Gminie Miejskiej Sumska ogłoszono 1 sierpnia 2025 roku Dniem Żałoby'.

Życie społeczne wyraża kondolencje dla rodzin i bliskich ofiar z Kijowa.

Przypomnijmy, że w wyniku rosyjskiego ataku na stolicę zginęło 15 osób, dlatego 31 lipca ogłoszono Dniem Żałoby.

Policja opublikowała z pierwszych chwil po rosyjskim uderzeniu w budynek w Kijowie.

W tym tekście ogłoszono, że w Sumska wprowadzono Dzień Żałoby z powodu tragedii w Kijowie, gdzie zginęło 15 cywilnych mieszkańców w wyniku rosyjskiego ataku. Społeczeństwo wyraża swoje kondolencje i wsparcie dla rodzin ofiar. Ponadto policja opublikowała wideo z miejsca wydarzeń w celu udokumentowania sytuacji.


Czytaj także

Reklama