Niemieccy okupanci zaatakowali bombą geriatryczny pensjonat w Sumach: są ranni.
Rosyjscy agresorzy ostrzelali miasto Sumy kierowanymi lotniczymi bombami. Jednym z celów wroga stał się geriatryczny pensjonat, w którym mieszkało 221 osób w podeszłym wieku. W tej chwili trwa ewakuacja.
Jak powiedział szef sumskiej OVA Władimir Artiuch, są ranni, niektórzy z nich są w ciężkim stanie i zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście nie ma ofiar wśród mieszkańców pensjonatu.
Przypomnijmy, że w nocy z 19 na 20 września rosyjscy okupanci ostrzelali miasto Charków, w wyniku czego zniszczono dwa domy i wybuchł pożar, który rozprzestrzenił się na budynki gospodarcze i roślinność.
Podaje się, że rosyjscy agresorzy użyli broni balistycznej do tego ataku. Prokuratura obwodu charkowskiego już rozpoczęła dochodzenie w sprawie naruszenia praw i zwyczajów wojennych.
Ponadto, rosyjscy wojskowi przeprowadzili kilka ataków na obszary Nikopola i Krzywego Rogu.
WCześniej Parlament Europejski wezwał państwa członkowskie UE do zniesienia ograniczeń utrudniających Ukrainie korzystanie z zachodniej broni przeciwko legalnym celom militarnym w Rosji.
Czytaj także
- Krym w ogniu: uderzenia na elektrownię i siedzibę FSB, przerwy w dostawie prądu i gigantyczny korek na moście
- Prąd wraca do dwóch dzielnic stolicy: mieszkańcy poznają termin wznowienia dostaw
- Atak dronów na Zaporoże w nocy 22 czerwca: nie żyje kobieta, ranny 11-letni chłopiec
- Nowe informacje z 22 czerwca: masowy nalot dronów na Moskwę i rezygnacja Starmera
- Znów ostrzelano Charkowszczyznę: ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej
- Tragiczny nalot na dom w obwodzie sumskim – nie żyją trzy osoby, w tym 13-latek

