Umowa dotycząca zasobów naturalnych: Stefaniszyna poinformowała o postępach negocjacji z USA.
14.04.2025
4767
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
14.04.2025
4767
Minister sprawiedliwości Ukrainy Olga Stefaniszyna poinformowała, że Ukraina przekazała USA swoje propozycje dotyczące umowy na metale rzadkich ziem, podczas konsultacji technicznych w Waszyngtonie. Jej zdaniem, ten krok jest pozytywny w procesie negocjacyjnym.
Minister podkreśliła, że szczegóły umowy jeszcze nie są ujawniane, ale wszystkie propozycje zostały omówione. Wyraziła także nadzieję na kontynuację negocjacji w celu osiągnięcia ostatecznej zgody.
Konsultacje techniczne dotyczą współpracy Ukrainy i USA w dziedzinie metali rzadkich, które są istotne dla nowoczesnych technologii i przemysłu.
Czytaj także
- Amerykańskie testy ukraińskich dronów MAGURA – co to oznacza dla Sił Zbrojnych Ukrainy
- Atak na przeprawę w Kerczu: Ukraina zablokowała szlak dostaw na Krym
- Ankara ponownie oferuje swoje zaplecze do rozmów Kijowa z Moskwą – oświadczenie szefa tureckiej dyplomacji
- 10 miliardów euro i 160 umów: Gdańsk gospodarzem przełomowego wsparcia dla Ukrainy
- Przegląd książek na 2026 rok: historia, geopolityka i psychologia w jednym zestawieniu
- Półwysep Krymski – ogromny drenaż zasobów: jak Rosja ugrzęzła we własnej pułapce

