Ukraińcom wyjaśniono algorytm powrotu do służby po SZC przez Armię+.
MON informuje o algorytmie powrotu po SZC
Rzecznik Ministerstwa Obrony wyjaśnił, jak to działa.
Żołnierze, którzy opuścili jednostkę bez pozwolenia, mogą do 1 marca 2025 roku dobrowolnie wrócić bez sankcji karnych.
Aby wrócić, można skorzystać z aplikacji 'Armia+', która pomaga w złożeniu raportu w ciągu 5 minut. W trakcie procesu aplikacja przesyła instrukcje dotyczące dalszych działań.
MON zaznaczyło, że do raportu można od razu dołączyć list rekomendacyjny od jednostki, w której żołnierz chciałby służyć dalej.
'W ten sposób służba mundurowa będzie wiedziała, że żołnierz potrzebuje innego miejsca przydziału. Można także złożyć raport o zmianie miejsca służby za pośrednictwem aplikacji 'Armia+', jak wskazano w komunikacie.
Ministerstwo Obrony podkreśla, że około 60% tych, którzy już złożyli raport o przywróceniu służby przez 'Armia+', zostało całkowicie przywróconych do służby lub są w procesie powrotu do nowych jednostek.
Podawane są również przykłady, takie jak historia Andrzeja, który wrócił do służby po SZC i dzięki aplikacji 'Armia+' został pilotem w 38. brygadzie piechoty morskiej.
Czytaj także
- Dlaczego czereśnie w Odessie kosztują nawet 200 hrywien? Gwałtowny wzrost cen owoców
- Krym bez paliwa dla cywilów – nowe restrykcje na stacjach benzynowych
- Ponad 20% rosyjskich rafinerii wyłączonych z użytku: kryzys paliwowy dotyka 53 regionów
- Ciągłe doskonalenie zawodowe to już konieczność: polskie i ukraińskie firmy szykują się na ekspansję na Zachód
- Rosyjska gospodarka wymknęła się spod kontroli – wydatki na armię sięgają 10% PKB
- Ukraińcy płacą ukryte opłaty przy wypłacie gotówki z polskich kart

