Żołnierz w Odessie zatrudnił fikcyjnego pracownika: państwo straciło 250 tysięcy hrywien.

Żołnierz w Odessie zatrudnił fikcyjnego pracownika: państwo straciło 250 tysięcy hrywien
Żołnierz w Odessie zatrudnił fikcyjnego pracownika: państwo straciło 250 tysięcy hrywien
Szef wydziału łączności jednej z jednostek wojskowych w Odessie zatrudnił podwładnego do służby, mimo że ten pracował prywatnie i nawet się nie stawiał w pracy. Z tego powodu państwo straciło ponad 250 tysięcy hrywien. Sąd uznał żołnierza za winnego i nałożył karę.

Dodając fałszywe dane o pracy starszego mechanika, szef wydziału łączności w Odessie stworzył fikcyjnego pracownika, który w rzeczywistości zajmował się prywatnym remontem budynków. Doprowadziło to do strat dla państwa w wysokości ponad 250 tysięcy hrywien.

Ukaranie żołnierza

Żołnierz, który zawarł umowę o przyznaniu winy, został skazany na rok nadzoru probacyjnego, grzywnę w wysokości 5100 hrywien, zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk w organach publicznych przez rok, a także ograniczenie wyjazdu za granicę Ukrainy bez zezwolenia.

W Odessie niedawno ujawniono również inne przestępstwa, w tym zatrzymanie kursanta z substancją psychotropową i ujawnienie korupcji wśród pracowników służbowych.


Czytaj także

Reklama