Żołnierz w Odessie zatrudnił fikcyjnego pracownika: państwo straciło 250 tysięcy hrywien.
11.08.2025
787
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
11.08.2025
787
Szef wydziału łączności jednej z jednostek wojskowych w Odessie zatrudnił podwładnego do służby, mimo że ten pracował prywatnie i nawet się nie stawiał w pracy. Z tego powodu państwo straciło ponad 250 tysięcy hrywien. Sąd uznał żołnierza za winnego i nałożył karę.
Dodając fałszywe dane o pracy starszego mechanika, szef wydziału łączności w Odessie stworzył fikcyjnego pracownika, który w rzeczywistości zajmował się prywatnym remontem budynków. Doprowadziło to do strat dla państwa w wysokości ponad 250 tysięcy hrywien.
Ukaranie żołnierza
Żołnierz, który zawarł umowę o przyznaniu winy, został skazany na rok nadzoru probacyjnego, grzywnę w wysokości 5100 hrywien, zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk w organach publicznych przez rok, a także ograniczenie wyjazdu za granicę Ukrainy bez zezwolenia.
W Odessie niedawno ujawniono również inne przestępstwa, w tym zatrzymanie kursanta z substancją psychotropową i ujawnienie korupcji wśród pracowników służbowych.
Czytaj także
- Polska nie zerwie relacji z Ukrainą. Ekonomista wskazuje prawdziwe źródło napięć
- Szef wywiadu Ukrainy składa hołd urzędnikom państwowym – dlaczego ich praca jest kluczowa w czasie wojny
- Waszyngton na forum ONZ domaga się od Moskwy natychmiastowego zawarcia pokoju z Kijowem
- Kijów stawia warunek Moskwie: Andrij Melnyk o gotowości do rozmów
- Szczyt europejskich mocarstw w Berlinie 24 czerwca – kluczowe tematy rozmów
- Ukraina traci cierpliwość na forum ONZ – USA wzywają do natychmiastowego zawieszenia broni

