Rosja zniosła anonimowość osób żyjących z HIV: jak to wpłynie na pacjentów.
Rosyjskie władze zniosły anonimowość osób żyjących z HIV
Rosyjskie władze de facto zniosły anonimowość obywateli żyjących z HIV. Teraz w Moskiewskim Centrum Zapobiegania i Walki z HIV/AIDS potrzebny jest imienny identyfikator.
O tym donoszą rosyjskie media.
Anonimowość osób z HIV została zniszczona
Rosja nadal dyskryminuje wrażliwe grupy społeczne, tym razem - obywateli żyjących z HIV lub chorych na AIDS.
Moskiewskie Centrum Zapobiegania i Walki z HIV/AIDS zniesiło podstawową normę anonimowości klientów i wprowadziło system identyfikacyjny, którego stosowanie jest niezbędne do przeprowadzania procedur i testów.
Sytuacja w Rosji gorsza niż w czasach sowieckich
Dziennikarz i osoba żyjąca z HIV Pawło Lobkow zaznaczył, że sytuacja w Rosji dotycząca HIV jest gorsza niż w czasach sowieckich.
'Odstawiam wszystkie emocje, nawet w latach 80-tych nikt na to nie wpadł', - podkreślił Lobkow. Dziennikarz podkreślił, że wcześniej anonimowość pacjentów była szanowana, ale teraz centrum wprowadziło system identyfikacyjny, naruszając prywatność i bezpieczeństwo danych.
Przypominamy, że rosyjskie Ministerstwo Zdrowia ma problemy z zakupem leków dla osób żyjących z HIV. Ponadto Kreml mobilizuje HIV-pozytywnych najemników do wojny na Ukrainie.
Rosyjskie władze zniosły anonimowość obywateli żyjących z HIV, wymagając imiennego identyfikatora w Centrum Zapobiegania i Walki z HIV/AIDS. Dziennikarz i osoba żyjąca z HIV Pawło Lobkow wskazał na pogorszenie sytuacji z HIV w Rosji, porównując ją nawet do czasów sowieckich.
Czytaj także
- ONZ: Ukraina domaga się zawieszenia broni, 40% rosyjskich rafinerii zniszczonych
- 600 pocisków przeciwlotniczych od Niemiec: czy USA zgodzą się na użycie Patriotów?
- Nowe prawo Putina budzi niepokój dyplomatów: czy państwa bałtyckie są celem Rosji?
- Nowe zasady służby wojskowej: kontrakty bojowe z wypłatami sięgającymi 120 tysięcy
- Były piłkarz Dynama Kijów apeluje do Białorusinów: o wojnie i pokoju
- Rosja wprowadza przymusowy pobór: celem dłużnicy i byli więźniowie

