Prawie 5 milionów grywien: Sąd skonfiskował majątek byłego wiceszefa Kijowskiej Administracji Miejskiej.

Prawie 5 milionów grywien: Sąd skonfiskował majątek byłego wiceszefa Kijowskiej Administracji Miejskiej
Prawie 5 milionów grywien: Sąd skonfiskował majątek byłego wiceszefa Kijowskiej Administracji Miejskiej

Zajęcie mienia Ołeksija Kułeby

Jak informuje Espreso.tv: Wysoki Sąd Antykorupcyjny (WSzAK) podjął decyzję o zajęciu mienia Ołeksija Kułeby o wartości blisko 5 milionów hrywien w związku z podejrzeniem o działania korupcyjne. Zajęto mieszkanie o wartości 4,4 miliona hrywien oraz miejsce parkingowe warte 520 tysięcy hrywien. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) wystąpiła do sądu z pozwem, domagając się uznania tych aktywów za nieuzasadnione.

Stanowiska i działalność Ołeksija Kułeby

W 2021 roku Ołeksij Kułeba pełnił funkcję pierwszego zastępcy przewodniczącego Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej, natomiast w 2023 roku został zastępcą szefa Biura Prezydenta. Z dostępnych informacji wynika, że Kułeba zawarł umowy kupna-sprzedaży mieszkania i miejsca parkingowego w Kijowie.

Ołeksij Kułeba w komentarzu do sprawy oświadczył:

„Jestem gotów współpracować ze śledztwem”

To wskazuje na jego gotowość do aktywnej współpracy z organami ścigania w ramach postępowania. Sprawa jest nadal badana przez odpowiednie służby, a dalsze kroki zostaną ujawnione w toku procesów sądowych.

Zajęcie majątku Ołeksija Kułeby to istotny krok w walce z korupcją na Ukrainie, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego wysokie stanowiska w strukturach państwowych. Podkreśla to również zaangażowanie organów antykorupcyjnych w wykrywanie i badanie potencjalnych nadużyć wśród urzędników. Wyniki dochodzenia mogą mieć poważne konsekwencje dla dalszej kariery politycznej Kułeby oraz ogólnego zaufania do instytucji władzy na Ukrainie.


Czytaj także

Reklama