Wyłączenie prądu: jak będą działać grafiki 20 września.
Jutro, 20 września, planowane jest brak ograniczeń w dostawie prądu. O tym informuje firma "Ukrenergo".
"Prosimy o korzystanie z urządzeń elektrycznych wieczorem, gdy zużycie energii elektrycznej jest najwyższe", - czytamy w komunikacie.
Przypomnijmy, że dziś, 19 września, nie planuje się żadnych ograniczeń w dostawie prądu.
Jak wcześniej ogłoszono, od 9 września w Ukrainie zwiększyła się konsumpcja energii elektrycznej ze względu na zniesienie harmonogramów godzinowych wyłączeń.
Podano również informację, że Państwowe Agencja ds. Odbudowy i Rozwoju Infrastruktury przywraca trzeci poziom pasywnej ochrony na stacjach elektroenergetycznych Narodowej Kompanii Energetycznej Ukrainy, jednak międzynarodowi partnerzy nie zalecają finansowania tego kosztownego projektu przed przeprowadzeniem testów tej technologii. Wcześniej dyrektor "Ukrenergo" Włodzimierz Kudrycki zapowiedział, że obiekty energetyczne Ukrainy będą miały trzy poziomy ochrony, aby zapobiec ewentualnym atakom rosyjskim.
Ponadto Komisja Europejska pracuje nad zwiększeniem maksymalnej dostawy energii elektrycznej do Ukrainy.
Czytaj także
- Znów ostrzelano Charkowszczyznę: ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej
- Tragiczny nalot na dom w obwodzie sumskim – nie żyją trzy osoby, w tym 13-latek
- Katastrofa w Katarze: 54 rannych i 18 zaginionych po eksplozji w zakładzie gazowym
- Wstrząsy na Morzu Czarnym: u wybrzeży Krymu odnotowano serię trzęsień ziemi, najsilniejsze o magnitudzie 4,8
- Atak balistyczny na Odesszczyznę: jedna ofiara śmiertelna i trzy osoby ranne
- Prawie 900 uderzeń na Zaporoże i Sumy: są ofiary śmiertelne i ranni w wyniku rosyjskiego ostrzału

