Wyłączenie światła na 15 września: Ukrenergo i DTEK opowiedziały o sytuacji.
W niedzielę, 15 września, mieszkańcom Ukrainy nie ma powodu do niepokoju z powodu planowanych wyłączeń prądu.
Informację przekazały firmy Ukrenergia i DTEK, informuje "Hvylya".
Krajowy operator systemu energetycznego Ukrainy, Ukrenergo, powiadomił, że 15 września nie będzie żadnych ograniczeń w zużyciu energii elektrycznej. Oznacza to, że obywatele kraju będą mogli korzystać z wszystkich urządzeń elektrycznych przez cały dzień bez obawy o nagłe wyłączenia światła.
Największa prywatna firma energetyczna Ukrainy, DTEK, potwierdziła tę informację i poinformowała, że nie ma zaplanowanych wyłączeń na niedzielę. Firma zapewniła również, że w przypadku zmiany sytuacji natychmiast powiadomi przez oficjalne kanały komunikacji, w tym swój kanał Telegram.
Przypomnijmy, że wcześniej ekspert Popenko wyjaśnił, jak uniknąć marznięcia Ukraińcom zimą.
Należy także zauważyć, że wcześniej przewidywano, że w niektórych miastach w chłodniejszych miesiącach dnia może być tylko 16 godzin światła.
Czytaj także
- Odbudowa Ukrainy: Gdańsk gospodarzem szczytu z udziałem przywódców państw i 5 tys. gości
- 687 mln euro od Węgier i Słowacji: Rosyjski „Przyjaźń” zarobił miliardy na eksporcie ropy
- Skok cen miedzi i mosiądzu: ile można zarobić na złomie w Ukrainie
- Rosyjski sektor energetyczny i rolniczy w kryzysie: wydobycie ropy spada, benzyna na kartki
- Najwyższy most w Europie powstanie w Rumunii, zaledwie 45 km od granicy z Ukrainą
- Które przelewy na kartę są zwolnione z podatku? Wyjaśnienia ukraińskiej skarbówki

