Wyłączenie światła: "Ukraїnergo" zaktualizował harmonogramy.
Firma DTEK informuje, że od 19 sierpnia harmonogramy wyłączeń prądu zostaną zmienione: będą one trwać od 17:30 do 21:30.
Zauważa się, że będzie obowiązywała tylko jedna kolejka wyłączeń prądu.
Szczegółowe informacje o harmonogramach wyłączeń w Twoim regionie można znaleźć na stronach obłenergo i DTEK.
Przypomnijmy, że od 19 sierpnia Ukraińcy ponownie będą mieli do czynienia z harmonogramami wyłączeń prądu z powodu upałów. Wieczorne wyłączenia będą przeprowadzane w jednej kolejce.
Należy również zauważyć, że do października firma DTEK planuje przywrócić do działania 60-70% utraconej generacji, która ucierpiała w wyniku rosyjskich ostrzałów wiosną tego roku.
WCześniej Ukraїnergo przewidywało zmniejszenie wyłączeń prądu w sierpniu i październiku. Władimir Kudrycki, szef Ukraїnergo, oświadczył, że system energetyczny Ukrainy stopniowo będzie w stanie zmniejszyć deficyt energii elektrycznej w sierpniu, wrześniu i październiku, jeśli nie będzie nowych rozległych ostrzałów.
Czytaj także
- Fala upałów w Europie: szkoły zamknięte we Francji, temperatura sięga 43°C
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej

