Siły zbrojne RF przechodzą do obrony na kierunku charkowskim.
Rosyjskie siły zbrojne przechodzą do obrony na kierunku charkowskim
Według ostatnich informacji z operacyjno-taktycznej grupy «Charków», rosyjskie siły zbrojne na kierunku charkowskim przechodzą do obrony. Zostały one również wzmocnione nowymi siłami, w tym «wagnerowcami» i byłymi więźniami.
Kirył Duchko, sierżant sztabowy z biura prasowego 13 Brygady Operacyjnego Przeznaczenia «Harcia», poinformował o przegrupowaniu okupantów. Według niego, jednostki RF, które stały przed ukraińskimi wojskowymi od maja, okazały się niezdolne do walki i potrzebują wzmocnienia.
Użycie zakazanych substancji chemicznych przez rosyjskich okupantów
Zgodnie z komunikatem przedstawiciela OSUW «Tawria» Dmitrija Lichowija, rosyjscy okupanci codziennie używają amunicji z trującymi substancjami w strefie odpowiedzialności operacyjno-strategicznej grupy wojsk. Szczególnie aktywnie stosują oni chlopyryfin, który jest zakazany międzynarodowymi umowami.
Działaniami tymi rosyjscy okupanci próbują osłabić zdolność ukraińskich sił zbrojnych do obrony swoich umocnionych pozycji i zmusić je do odwrotu.
Czytaj także
- Znów ostrzelano Charkowszczyznę: ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej
- Tragiczny nalot na dom w obwodzie sumskim – nie żyją trzy osoby, w tym 13-latek
- Katastrofa w Katarze: 54 rannych i 18 zaginionych po eksplozji w zakładzie gazowym
- Wstrząsy na Morzu Czarnym: u wybrzeży Krymu odnotowano serię trzęsień ziemi, najsilniejsze o magnitudzie 4,8
- Atak balistyczny na Odesszczyznę: jedna ofiara śmiertelna i trzy osoby ranne
- Prawie 900 uderzeń na Zaporoże i Sumy: są ofiary śmiertelne i ranni w wyniku rosyjskiego ostrzału

